menu

PZPN po stronie Zagłębia ws. wystawienia do składu kontuzjowanego piłkarza

13 maja, 17:01 | DW

PZPN oddalił protest Sandecji Nowy Sącz. Komisja ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego PZPN oddaliła wniosek Sandecji żądającej zweryfikowania poniedziałkowego meczu na niekorzyść Zagłębia Sosnowiec. Chodzi o wystawienie do gry kontuzjowanego Kacpra Smolenia. Wszystko po to, aby był sklasyfikowany w systemie Pro Junior System i klub mógł na nim zarobić.


fot. Lucyna Nenow / Polska Press

O sprawie Kacpra Smolenia szczegółowo rozpisaliśmy się poniżej. W skrócie: Zagłębie Sosnowiec chce zarobić kilkaset tysięcy złotych na wysoką pozycję w klasyfikacji Pro Junior System. Kacprowi Smoleniowi brakuje trzech spotkań do wypełnienia warunków. Piłkarz spełnił już wymóg minutowy, a więc niezależnie od czasu spędzonego na boisku w najbliższych meczach, ważne, aby miał zaliczony występ.

Co zrobiło Zagłębie? Trener Artur Skowronek wystawił Smolenia w pierwszym składzie, a po 16 sekundach go zdjął.

[polecany]22996173[/polecany]

11 maja Sandecja Nowy Sącz złożyła protest w tej sprawie. Argumentacja klubu z Nowego Sącza sprowadzała się do faktu gry w meczu zawodnika kontuzjowanego, a więc nieposiadającego aktualnych badań lekarskich stwierdzających gotowość zawodnika do gry, co byłoby równoznaczne z udziałem piłkarza nieuprawnionego do gry.

Zagłębie Sosnowiec złożyło szczegółowe wyjaśnienia dzień później. Komisja po rozpatrzeniu stanowiska Zagłębia odnośnie protestu postanowiła protest oddalić uznając go za bezzasadny. Ponadto Komisja podkreśliła w uzasadnieniu swojej decyzji, że protest Sandecji Nowy Sącz bazował na nieaktualnym stanie przepisów związkowych.

FORTUNA 1 LIGA w GOL24


Więcej o 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy