4. liga podkarpacka. Pierwsze punkty Strugu Tyczyn. Legion Pilzno musiał obejść się smakiem

28 sierpnia, 21:55 | Łukasz Guźda

Pierwsze zwycięstwo na poziomie 4. ligi podkarpackiej odniósł beniaminek z Tyczyna. Podopieczni trenera Grzegorza Opalińskiego ograli drużynę z Pilzna.

Na początku spotkania inicjatywę objął Strug. Swoje szanse mieli Bartosz Góra i Mateusz Prokop. W 21. minucie goście objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola strzelił Bartosz Czyjt. Wyrównanie nastąpiło dziewięć minut później, a na listę strzelców wpisał się Krzysztof Domino.

Na początku drugiej części gry inicjatywę przejęli goście. Na prowadzenie wyszli jednak zawodnicy z Tyczyna. Na listę strzelców z rzutu karnego wpisał się Mateusz Prokop. Odpowiedź gości była błyskawiczna. Ładnym strzałem golkipera Strugu pokonał doświadczony Paweł Remut.

Końcówka należała do drużyny Grzegorza Opalińskiego. Pięknym strzałem z dystansu popisał się Mateusz Rejowski, pokonał on Aleksandra Stachnika i zapewnił zwycięstwo, a w konsekwencji pierwsze punkty na poziomie czwartej ligi swojej drużynie.

Strug Tyczyn – Legion Pilzno 3:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Bartosz Czyjt 21, 1:1 Krzysztof Domino 30, 2:1 Mateusz Prokop 62 – karny, 2:2 Paweł Remut 68, 3:2 Mateusz Rejowski 87.

Strug Tyczyn: Polit– Benc ż (75 Czekaj) Rembisz ż (86 Lisowicz), Gida, Zabawa (50 Ślączka), Mendoń ż – Wrona (59 Nieckarz), Domino (80 Witkowski ż), Prokop, Rejowski (90 Kojder) – Góra (70 Bomba). Trener Grzegorz Opaliński.

Legion Pilzno: Stachnik – Czyjt (70 Ciuruś), Remut, Mazur ż, Tubek ż, Pęcak (63 Misztal) - Syguła (62 Bigda), Czyż (60 Manzo), Nytko, Chmura, Barycza. Trener Łukasz Bartkowski.

Sędziował: Grabowski (Jarosław)