Wtorek, 27 października 2015, godz. 20:30
Zagłębie SosnowiecZagłębie Sosnowiec
1 : 2
cracoviaCracovia
93'

Koniec meczu. Cracovia po bramce w końcówce wraca do Krakowa z tarczą i ogromną zaliczką przed rewanżem

90'

Arbiter doliczyl trzy minuty

91'

Całą akcję rozpoczął Łukasz Zejdler. Wszedł na połowę rywali i skierował piłkę do Wdowiaka. Ten świetnie dośrodkował w pole karne, gdzie akcje wykończył Deniss Rakels.

90'

GOL! W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry gola zdobył Deniss Rakels.

88'

Żółty kartonik również dla Damiana Dąbrowskiego.

88'

Dudek mocno w pole karne. Piłkę odebrał Fidziukiewicz, ale jego strzał głową bardzo niecelny

87'

Żółty kartonik powędrował do Bartosza Rymaniaka za faul na Dawidzie Ryndaku. Będzie jeszcze rzut wolny dla Zagłębia

85'

Kolejny rzut wolny. tym razem dla Cracovii. Wykonywał go Damian Dąbrowski, ale uderzył prosto w mur.

83'

Ostatnia zmiana w zespole gości. Zejdler za Cetnarskiego.

82'

Żółtym kartonikiem ukarany Deleu.

82'

Rzut wolny dla Zagłębia wykonywał Sebastian Dudek. Futbolówkę dostał Matusiak, ale jego strzał został zablokowany.

81'

Bardzo dobre zagranie i strzał Pribuli. Sam wyminął kilku rywali i uderzył na bramkę. Pilarz na posterunku

79'

Dobra akcja Cracovii zakończona strzałem Rymaniaka. Niecelnie.

78'

Premierowa zmiana wśród gospodarzy. Konrad Budek za Łukasza Sołowieja.

76'

Zablokowane uderzenie z dystansu Budzińskiego.

75'

Żółty kartonik dla Sołowieja za wejście w Wołąkiewicza.

75'

Kapitalna interwencja Krzysztofa Pilarza. Po świetnym dośrodkowaniu Udovicicia piłka dotarła pod nogi Fidziukiewicza, który miał okazję zdobyć drugą bramkę w tym meczu

72'

Rakels sam wbiegł w pole karne rywali. Oddał piłkę nadbiegającemu Cetnarskiemu, który uderzył z bliska piętą. Nieco niecelnie.

70'

Piękna wrzutka Mateusza Wdowiaka sprzed pola karnego. Po podaniu Budzińskiego młody pomocnik skierował piłkędo Rakelsa. Ten uderzył z bliska, ale prosto w golkipera Zagłębia.

69'

Fidziukiewicz podał do Dudka, który uderzył z dystansu. Zabrakło celności.

67'

Teraz w ataku Cracovia. Deleu skierował futbolówkę do Wdowiaka, ale ten nie zdołał wiele zrobić.

65'

Z rzutu rożnego Zagłębie. Futbolówka dostała się w pole karne do Jakuba Araka. Napastnika zatrzymał jeden z obrońców Cracovii.

64'

Super okazja Zagłębia. Przed zdobyciem bramki powstrzymała ich tylko interwencja Pilarza. Dwa podania i już znaleźli w polu karnym rywali. Tam z prawej strony padł strzał.

64'

Druga zmiana w szeregach Cracovii. Kolejna wymuszona urazem. Boisko upuszcza Piotr Polczak, a w jego miejsce Damian Dąbrowski

63'

Kontratak Zagłębia zepsuty przez Fidziukiewicza, który nieczysto uderzył w piłkę.

62'

Prawa stroną przebił się Sierczyński. Dośrodkował w pole karne, gdzie czaił się Jakub Arak. Dobrze zachowali się jednak defensorzy Cracovii.

60'

Ładne podanie Fidziukiewicza za plecy defensorów Cracovii. Piłkę przejął Pribula, ale nie udało mu się oddac celnego strzału.

59'

Rzut wolny dla Cracovii po faulu na Polczaku. Wykonawcą jak zwykle Cetnarski. Futbolówka poleciała w kierunku Rymaniaka, ale zawodnik Pasów nie zdołał jej opanować.

58'

Strata Dudka i kolejna akcja Cracovii. Środkiem boiska szedł Wdowiak ale zbyt długo zwlekał z podaniem do kolegów z drużyny.

56'

Gra toczy się bardzo szybko. Przed chwilą Cracovia wywalczyła sobie rzut rożny. Wykonywał go Cetnarski. Piłka poleciała do Rakelsa, a ten ponownie uderzał głową. Niecelnie

54'

Super szansa również za gospodarzami. Skuteczne wyjście Pilarza uratowało sytuację.

53'

Świetna interwencja Sołowieja uratowała Zagłębie przed stratą bramki. Z najbliższej odległości głową uderzał Rakels. Piłka dostała się do Łotysza po niepewnej interwencji golkipera gospodarzy, którą sprowokowało uderzenie Wdowiaka

53'

Coraz odważniej poczynają sobie gospodarze. Szczególnie aktywny jest Martin Pribula, który ponownie uderzył na bramkę Pilarza. Minimalnie niecelnie

51'

Fidziukiewicz wyszedł pod pole karne Cracovii i oddał futbołowkę Pribuli. Ten jednak uległ obrońcom gości

48'

Kontratak gospodarzy zakończony strzałem Matusiaka. Górą Pilarz

48'

Bardzo ładne zagranie Budzińskiego w kierunku Rakelssa, który szybko skierował piłkę do Jendriska. Strzał tego ostatniego bez kłopotu wybronił golkiper Zagłębia.

47'

Świetne zagranie Dudka w kierunku Araka. Młody napastnik oddał tylko nieco niecelny strzał.

45'

Zaczynamy drugą część gry. Oba zespoły bez zmian.

45'

Koniec pierwszej połowy.

45'

Arbiter doliczył minutę

44'

Długa piłka na połowę Cracovii. Najpierw błąd Budzińskiego, a potem strzał z dystansu na bramkę przepuścił Rymaniak. Tym razem piłkę odbić zdołał Pilarz. Nieszczęśnie dla niego prosto przed siebie, gdzie nie stał żaden z defensorów Pasów. Wykorzystał do Fidziukiewicz, którzy najszybciej znalazł się przy futbolówce i spokojnie umieścił futbolówkę w siatce.

43'

GOL! Bramkę na 1:1 zdobył Michał Fidziukiewicz

42'

Rakels wywalczył rzut wolny dla swojej drużyny. Wykonał go Erik Jendrisek. Niecelnie uderzył nad bramką.

41'

Cały czas w ataku Cracovia. Pod polem karnym Fabisiaka wciąż znajduje się 7-8 zawodników. Tym razem najbliżej strzału był Rakels, który jednak nie opanował piłki po dośrodkowaniu Cetnarskiego.

39'

Rakels z Budzińskim krótkimi podaniami przedostali się pod bramkę Zagłębia. Tam oddali futbolówkę Jendriskowi, który szybko zdecydował się na dośrodkowanie. Odebrać je próbował jeszcze Rakels ale tym razem się nie udało.

36'

Rzut wolny dla Zagłębia wykonywał Udovicić. Z problemami piłkę wyłapał Pilarz.

36'

Jakub Wójcicki już nie był w stanie kontynuować gry. Na murawę zamiast niego wbiegł Mateusz Wdowiak.

36'

Błąd Rymaniaka sprawił, że futbolówka nieśmiało wkroczyła w pole karne Cracovii. Tam spokojnie przejęli ją goście.

35'

Od jakiegoś czasu piłka toczy się w środku boiska, nie zagłębiając się pod żadną z bramek.

34'

Do ataku ruszył Udovicić, ale jak przyszło co do czego to poślizgnął się i bez walki oddał piłkę Cetnarskiemu

32'

Nieporozumienie Sołowieja z Fabisiakiem mogło zakończyć się bardzo groźnie. Bezpańska piłka zmierzała w stronę bramki gospodarzy. W ostatniej chwili przejął ją jeden z obrońców Zagłębia.

31'

Szybko w polu karnym rywali znalazł się Rakels. Oddał piłkę Budzińskiemu, który obrócił się z nią i uderzył w stronę bramki. Niecelnie.

30'

Po krótkiej pogoni za piłką jakiś uraz dotknął Wójcickiego. Piłkarz zmuszony był opuścić boisko. Najprawdopodobniej już na nie nie powróci.

27'

Sebastian Dudek uderzył prosto w mur

27'

Po lewej stronie z piłką znalazł się Pribula. Próbował przebić się przez Deleu. W końcu Brazylijczyk zdecydował sie na faul. Będzie rzut wolny.

23'

Mateusz Cetnarski wykonywał juz któryś z kolei rzut rożny. Jak zwykle celnie skierował piłkę w pole karne, a tam wyskoczył do niej przez nikogo nie kryty Miroslav Covilo.

22'

GOL! Miroslav Covilo mocnym strzałem głową dał swojemu zespołowi prowadzenie

21'

W ataku znowu Cracovia. Podopieczni Jacka Zielińskiego sporo czasu spędzili pod bramką Zagłębia. Skuteczna defensywa gospodarzy nie pozwoliła im jednak nawet na oddanie strzału.

19'

Kolejny stały fragment gry w wykonaniu Sebastiana Dudka. Futbolówka znalazła Łukasza Sołowieja, który oddął niecelny strzał

18'

Rzut wolny dla Zagłębia Sosnowiec. Wykonawcą Dudek. Piłka poleciała w pole karne, ale tam na rzut rożny zbił ją Piotr Polczak

16'

Tym razem Cracovia wywalczyła rzut rożny. Futbolówka skierowana przez Cetnarskiego w pole karne wyminęła wszystkich krakowian i dostała się pod nogi rywali

16'

Mocną wrzutkę Deleu w polu karnym odebrał Matusiak i choć na chwilę oddalił zagrożenie spod własnej bramki.

12'

Teraz w ataku Zagłębie. Mimo wielu prób gospodarze nie zdołali się jednak przebić w pole karne rywali.

10'

Celna wrzutka Wójcickiego do Rakelsa. Łotysz nie był jednak w stanie opanować piłki.

7'

Kolejne akcje Cracovii. Tym razem z dystansu uderzał Deleu. Bardzo niecelnie.

5'

Wójcicki centrował w pole karne, ale futbolówka zamiast do któregoś z kolegów poleciała prosto do Markowskiego.

4'

Lewą stroną pod pole karne Cracovii próbował przebić się Pribula. Dobrze zablokował go jednak Deleu.

3'

Rozny w wykonaniu Cetnarskiego nie przyniósł nawet strzału.

3'

Znowu Rakels. Tym razem przebił się lewym skrzydłem. Zamiast podać do któregoś z nabiegających kolegów sam postanowił to wykończyć i wywalczył rzut rożny.

1'

Pierwsza sytuacja Cracovii. Pod bramką Zagłębia znalazł się Deniss Rakels, ale został zatrzymany przez Łukasza Matusiaka.

0'

Zaczynamy! Od środka Cracovia.

20:28

Arbiter wyprowadził obie jedenastki na murawę. Za chwilę zaczynamy.

20:25

Już za nieco mniej niż dziesięć minut zabrzmi pierwszy gwizdek starcia w Sosnowcu. Lokalne Zagłębie podejmie aktualnie trzecią drużynę ekstraklasy, Cracovię. Obie drużyny bardzo poważnie podchodzą do dzisiejszego spotkania. Doskonale pokazują to mocne składy wystawione przez obu szkoleniowców.

ZAPOWIEDŹ: Lider pierwszej ligi przeciwko rewelacji Ekstraklasy

Zaledwie dzień po ostatnim meczu trzynastej kolejki Ekstraklasy, polskich kibiców czeka kolejne ciekawe starcie. Tym razem w ramach 1/8 Pucharu Polski. Lider 1. ligi Zagłębie Sosnowiec podejmie trzecią w tabeli Ekstraklasy Cracovię. Oba zespoły dzieli poziom rozgrywek, ale łączy coś innego - zarówno piłkarze z Sosnowca, jak i ich rywale z Krakowa to objawienia tego sezonu. Nikt bowiem nie spodziewał się, że wraz z końcówką rundy jesiennej drużyny te będą znajdowały się tak wysoko w tabelach.

Zagłębie Sosnowiec - Bytovia Bytów 2:0