Puchar Polski. Świetny mecz w Niepołomicach! Puszcza wyeliminowała Wisłę

4 grudnia 2018, 15:29 | PI

Po emocjonującym meczu Puszcza Niepołomice wygrała z Wisłą Płock i awansowała do 1/4 finału Pucharu Polski. Fatalna passa płocczan trwa, a stołek Kibu Vicunii wydaje się być coraz gorętszy.

Od początku meczu Puszcza ruszyła do ataku. Podopieczni Tomasza Tułacza chcieli wykorzystać atut swojego boiska oraz jego nie najlepszy stan. To przyniosło efekt już w 12. minucie. W środku boiska zabawił się Hubert Tomalski, który świetnie dograł do Marcina Orłowskiego, a ten mocnym uderzeniem pokonał Bartłomieja Żynela. Wiślacy mieli problemy z wymienieniem kilku podań, a o pierwszych trzydziestu minutach w ich wykonaniu lepiej zapomnieć. Dopiero po tym czasie w ich grze coś się ruszyło. Swoje szanse mieli Semir Stilić, Cezary Stefańczyk i Alan Uryga, ale za każdym razem górą był Miłosz Mleczko.

Wisła rozpoczęła drugą połowę z dużym animuszem, ale szybko mogła zostać skarcona. W jednym kontrataku Puszczy Żynel dwukrotnie popisał się fantastycznymi interwencjami. Płocczanie dłużej utrzymywali się przy piłce, a także dopisywało im szczęście. Po jednej z szybkich akcji w słupek trafił Marcin Orłowski. Najlepszą okazję miał Oskar Zawada, ale w sytuacji sam na sam fatalnie przestrzelił.

Trenerskim nosem popisał się Tułacz, który wpuścił na boisko Łukasza Szczepaniaka, a ten odpłacił się bramką. Fatalną stratę przed własnym polem karnym zaliczył Patryk Stępiński, świetnie zachował się Drzazga, który wypatrzył Szczepaniaka, a rezerwowy popisał się precyzyjnym strzałem. Gdy wydawało się, że to już koniec emocji winę odkupił Stępiński, który zdobył kontaktową bramkę.

Napór Wisły trwał, ale Puszcza zdołała obronić prowadzenie i w ostatniej akcji meczu je podwyższyła. Hubert Tomalski wykorzystał sam na sam z Żynelem i przypieczętował awans "Żubrów", którzy meldują się w 1/4 finału Pucharu Polski.

[xlink]1a234b7d-0c5f-6c4a-c682-c13bb4414d09,3beb7ee5-70f2-448f-11e8-1ec3ca56ccdb[/xlink]