Puchar Polski. Powrót syna marnotrawnego. Piech załatwił Olimpię Elbląg, Śląsk Wrocław w kolejnej rundzie

26 września 2018, 16:52 | JCZ

Puchar Polski. Bez zaskoczenia w Elblągu. Drugoligowa Olimpia nie dała rady ekstraklasowemu Śląskowi Wrocław i przegrała 0:3. Dwie bramki dla przyjezdnych zdobył przed przerwą Arkadiusz Piech - ten sam zawodnik, który jeszcze chwilę temu był w rezerwach z uwagi na naganne zachowanie podczas treningu.

To pierwszy mecz Piecha od 1 września

Drużyna zamykająca stawkę w 2 lidze była tłem dla przedstawiciela Lotto Ekstraklasy. Różnicę możliwości zauważyliśmy już po pierwszej połowie. Śląsk kontrolował jej przebieg i do szatni schodził z prowadzeniem 2:0.

Kibiców z Wrocławia ucieszył na pewno fakt, że to akurat Arkadiusz Piech strzelił oba gole. Napastnik nie był ostatnio w najlepszych relacjach z trenerem Tadeuszem Pawłowskim. Za odmowę udziału w zajęciach został karnie przesunięty do rezerw. Zagrał w nich jedno spotkanie (zdobył bramkę) i za zgodą szkoleniowca powrócił do pierwszej drużyny.

Dzisiejszy występ Piecha definitywnie kończy jednak sprawę. 33-latek dał Śląskowi prowadzenie w 10 minucie. W polu karnym zmylił dwóch rywali i uderzył z lewej nogi przy słupku. Drugie trafienie dołożył z rzutu karnego. Wynik w doliczonym czasie - właśnie po asyście Piecha - ustalił Mateusz Radecki.

- Nie ukrywam, że przyjechaliśmy tu po awans. Osiągnęliśmy to, a dodatkowo daliśmy odpocząć kilku zawodnikom. Celeban, Robak i Słowik zostali we Wrocławiu, Chrapek był na ławce, Pich wszedł w końcówce. Cieszę się, że zdobyliśmy dwie bramki w pierwszej połowie, kontrolowaliśmy spotkanie. Mieliśmy sporo sytuacji do kolejnych goli, wiele nie wykorzystaliśmy - powiedział po spotkaniu trener Pawłowski cytowany przez oficjalną stronę Śląska.

Piłkarz meczu: Arkadiusz Piech
Atrakcyjność meczu: 5/10

PUCHAR POLSKI w GOL24

Więcej o PUCHARZE POLSKI - newsy, wyniki, terminarz, drabinka

Co wiesz o systemie VAR? Rozwiąż QUIZ

[wideo_iframe]//get.x-link.pl/48c05fd9-8645-59ff-7105-b7f391b86847,6173526e-5fc8-0f69-00f3-407fcfd9d4dd,embed.html[/wideo_iframe]