Puchar Polski. Lechia Dzierżoniów - Jagiellonia Białystok 0:1

26 września 2018, 18:18 | (kw)

Jagiellonia Białystok awansowała do 1/16 Pucharu Polski. Stało się tak po skromnym zwycięstwie 1:0 w Dzierżoniowie z trzecioligową Lechią.

1 / 3

[podobne]Lider ekstraklasy nie zaprezentował się na boisku trzecioligowca oszałamiająco, ale trzeba zaznaczyć, że grał w mocno rezerwowym składzie. Ambitni gospodarze próbowali to wykorzystać i szczególnie w pierwszej połowie kilkakrotnie poważnie zagrozili faworytom. W bramce znakomicie spisywał się jednak Grzegorz Sandomierski.

Rozstrzygnięcie nastąpiło w 59. minucie, kiedy podanie Bodvara Bodvarssona wykorzystał Karol Świderski, posyłając piłkę do siatki. Lechia przycisnęła jeszcze w ostatnich minutach, ale efektem były tylko rzuty rożne.

WYNIK 1/32 FINAŁU PP

Lechia Dzierżoniów - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0).
Bramka: 0:1 - Świderski (59).

Jagiellonia: Sandomierski - Lasickas (63. Frankowski), Klemenz, Mitrović, Bodvarsson, Savković, Grzyb, Poletanović (46. Runje), Świderski, Novikovas, Klimala (84. Twarowski).

Jazda do strefy kibica. Ireneusz Mamrot
[xlink]c187b902-df67-e07d-a326-9fb509aa624d,c3efa7b3-093f-8abd-2db3-4717d81581e8[/xlink]