[LIVE] Totolotek Puchar Polski. Elana Toruń - Radomiak Radom 1:2 (ZDJĘCIA Z MECZU W TORUNIU)

25 września 2019, 14:28 | WŁ

W środę o godzinie 15.30 Elana Toruń w meczu 1/32 Pucharu Polski podejmie pierwszoligowego Radomiaka Radom. Wynik i najważniejsze wydarzenia, będzie można śledzić na naszym portalu.

1 / 24

Elana Toruń - Radomiak Radom 1:2 (0:1)
Bramka: Patryk Mikita 2 z rzutu karnego, 1:1 Mateusz Stryjewski 88, 1:2 Marcin Kluska 90.
Elana:Knut - Górka, Onsorge, Urbański, Dobosz - Zagórski (84 Rak), Kryszak, Stryjewski, Kościelniak - Kozłowski, Jóźwicki (46 Kisiel).
Radomiak: Haluch - Lewandowski, Klabnik, Pietrzyk, Faraji - Banasiak, Karwot (46 Kluska) - Mikita, Filipowicz (90 Gilewski), Winsztal (75 Nowakowski) - Nowak.
Żółte kartki: Onsorge, Dobosz, Jóźwicki, Urbański, Zagórski, Kryszak (Elana), Klabnik, Lewandowski (Radomiak).
Sędziował: Marcin Szczerbowicz z Olsztyna.

Radomiak w meczu Pucharu Polski z Elaną w Toruniu gra w bardzo mocno rezerwowym składzie.
W Radomiu zostało kilku podstawowych piłkarzy, którzy w środę rano zaliczyli trening. Byli to, obrońcy Mateusz Cichocki, Michał Grudniewski, pomocnicy Rossi Leandro, Michał Kaput, Mateusz Michalski, Rafał Makowski, napastnik Maciej Górski. Ponadto kontuzjowani są, Dawid Abramowicz i Damian Jakubik.
Jeżeli chodzi o zawodników rezerwowych w meczu z Elaną, trener Dariusz Banasik ma następujących zawodników, bramkarz Mateusza Kochalski, oraz Marcin Kluska, Kamil Gilewski, Kacper Wiatrak i Jakub Nowakowski.

Z rzutu karnego
Już pierwsza akcja przyniosła prowadzenie Radomiakowi. Za zagranie piłki ręką w polu karnym, sędzia wskazał na 11 metr. Rzut karny na gola zamienił Patryk Mikita.
W 9 minucie, bardzo mocnym strzałem popisał się Maciej Filipowicz, ale jeszcze lepszą interwencją bramkarz Elany.
Po 30 minutach gry, Radomiak kontroluje sytuację na boisku.
W 43 minucie, groźna akcja Elany, strzał jednego z graczy gospodarzy zablokował Kacper Pietrzyk.
Koniec pierwszej połowy i zasłużone prowadzenie podopiecznych trenera Dariusza Banasika, piłkarzy Radomiaka.

Kluska za Karwota

Od 46 minuty jedna zmiana w Radomiaku. Za Meika Karwota pojawił się Marcin Kluska.
W 58 minucie meczu, po strzale głową Damiana Nowaka, piłkę z linii bramkowej wybił jeden z graczy gospodarzy.
W 68 minucie, groźnie pod naszą bramką, ale zamiast piłki w siatce wylądował Artur Haluch.
Minutę później, słupek Radomiaka od utraty gola. Strzelał Dominik Kościelniak.
Druga zmiana w Radomiaku. Za Patryka Winsztala pojawił się Jakub Nowakowski.
W 88 minucie, Mateusz Stryjewski doprowadził do wyrównania. Duży błąd popełnił nasz bramkarz Artur Haluch.

Odpowiedz Radomiaka mistrzowska. Po zagraniu piłki z rzutu rożnego przez Macieja Filipowicza, strzałem głową Marcin Kluska pokonał bramkarza gospodarzy.