Fortuna Puchar Polski. Lech Poznań wrócił z dalekiej podróży. Wygrał z Radomiakiem po karnych

11 lutego 2021, 23:18 | KK

Lech Poznań gra dalej w Fortuna Pucharze Polski. W Sosnowcu Radomiak był o włos o wyeliminowania Kolejorza, ale nie utrzymał prowadzenia do końca dogrywki. W konkursie rzutów karnych lepsi okazali się poznaniacy. Wygrali, choć na początku ich dwa strzały zatrzymał bramkarz radomian.

Fortuna Puchar Polski: Radomiak Radom - Lech Poznań 1:1, karne 3:4

Jak padły bramki?

• 1:0 (102. minuta) - Po rzucie rożnym piłka trafiła w rękę Nikę Kwekweskiriego. Mateusz Radecki z rzutu karnego chciał uderzyć w stylu Panenki, ale poślizgnął się i nie skierował piłki w środek bramki, tylko tuż przy prawym słupku. Wyciągnięty jak struna Filip Bednarek nie sięgnął futbolówki.

• 1:1 (117. minuta) - Karol Podliński sfaulował w polu karnym Michała Skórasia. Z jedenastu metrów pewnie tuż przy prawym słupku uderzył Tymoteusz Puchacz. Zmylony Mateusz Kochalski rzucił się w przeciwną stronę.