Środa, 29 października 2014, godz. 20:45
5 : 0
GKS BełchatówGKS Bełchatów
1. połowa3 : 0
92'

Sędzia Adam Lyczmański kończy spotkanie! GLIWICZANIE W ĆWIERĆFINALE PUCHARU POLSKI! Piast Gliwice rozgromił GKS Bełchatów aż 5:0. Bramki dla gliwickiego zespołu zdobywali Badia (8' i 36'), Janczyk (44' i 63' k) i Vassiljev (85').

90'

Sędzia doliczył 2 minuty do regulaminowego czasu gry.

88'

Próbują jeszcze coś ugrać gościem ale niezbyt im to wychodzi.

85'

Piast nie spieszy się z wyprowadzeniem kolejnego ataku.

82'

Szeliga dostał podanie, wbiegł z piłką w pole karne i uderzył prosto w Zubasa.

78'

Jeden z zawodników GKS-u opatrywany na środku boiska.

75'

GOOOOOL!!! 5:0! POGROM! Vassiljev zauważył, że Zubas daleko wyszedł z bramki i posłał piłkę tuż nad jego rękawicami.

73'

Ostatnia zmiana w drużynie gości. Wacławczyk zastępuje Poźniaka.

72'

Brożek zakończył długi rajd z piłką niecelnym uderzeniem na bramkę Zubasa.

71'

Mokwa dośrodkował w pole karne, gdzie do piłki wyskakiwał Janczyk. Piłkarz Piasta był jednak na pozycji spalonej i sędzia użył gwizdka.

70'

Piłka zbyt mocno posłana do biegnącego ile sił Ziveca i ląduje w rękach Zubasa.

68'

Zmiana bramkarza w drużynie Piasta. W miejsce Szmatuły w bramce pojawia się Cifuentes.

66'

Ależ odpowiedź GKS-u! Zamieszanie w polu karnym Piasta, gdzie piłkarze z Bełchatowa kilka razy próbowali uderzać na bramkę Szmatuły. Ostatecznie jednak piłka opuściła plac gry.

63'

GOOOOOL!!! 4:0! Janczyk pewnie wykonuje rzut karny i po raz drugi pokonuje Zubasa.

62'

Zivec upada w polu karnym i sędzia dyktuje rzut karny!

60'

Zmiana w drużynie gospodarzy. Kibice owacjami na stojąco żegnają strzelca dwóch bramek, Badię, a zastąpił go Vassiljev.

55'

Szeliga zagrał w pole karne do Hanzela, który znajdował się na pozycji spalonej i sędzia użył gwizdka.

54'

Po rozegraniu rzutu rożnego piłka trafiła w pole karne do Baranowskiego, który uderzył obok słupka.

53'

Badia próbował wypuścić Janczyka, ale zagrał zbyt lekko i piłkę przejęli rywale.

51'

Janczyk odebrał piłkę obrońcom GKS-u i zagrał do Ziveca. Ten uderzył, jednak futbolówkę bez problemów złapał Zubas.

49'

Piast Gliwice - GKS BełchatówPiast Gliwice - GKS Bełchatów

49'

Janczyk wbiegł z futbolówką w pole karne i uderzył na bramkę. Piłka ląduje w rękach Zubasa.

47'

Żółtą kartką ukarany Szeliga.

46'

...a Sawala zmienia Rachwała.

46'

W przerwie trener Kamil Kiereś zdecydował się na dwie zmiany. Prokić zastąpił na placu gry Norambuenę...

46'

Mak minimalnie niecelnie uderzył sprzed pola karnego!

46'

Arbiter daje znak i goście rozpoczynają od środka drugą część spotkania!

21:35

Piast Gliwice zasłużenie prowadzi z GKS-em Bełchatów.Gliwiczanie w pierwszej części spotkania byli lepsi i stworzyli sobie większą ilość sytuacji.

46'

Sędzia kończy pierwszą część spotkania. Piast Gliwice prowadzi z GKS-em Bełchatów 3:0. Bramki dla gospodarzy zdobywali Badia (8' i 36') oraz Janczyk (44').

44'

GOOOOOL!!! Badia z prawej strony dograł w okolice pola karnego. Tam do piłki dopadł Janczyk, który wpakował ją do bramki.

43'

Szeliga upada blisko lewego narożnika, ale sędzia nie używa gwizdka.

42'

Mak próbował zacentrować w pole karne, jednak był zbyt rozpędzony i po uderzeniu piłka opuściła plac gry.

40'

Rachwał faulowany na własnej połowie boiska. Rzut wolny dla gości.

37'

W odpowiedzi Poźniak! Piłka ląduje w rękach Szmatuły.

36'

GOOOOOL!!! 2:0! Szeliga popędził prawą stroną i dograł w pole karne do Janczyka, który uderzył na bramkę Zubasa. Z tym strzałem golkiper gości jeszcze sobie poradził, ale po dobitce Badii piłka wylądowała w bramce.

33'

Wymuszona zmiana w zespole gospodarzy. Boisko opuścił kontuzjowany Izvolt, a zastąpił go Zivec.

32'

Po akcji gospodarzy piłka ląduje w rękach Zubasa.

29'

Poźniak zacentrował w pole karne, ale znów futbolówkę bez problemu wyłapał golkiper gospodarzy.

28'

Piłka daleko zagrana do wbiegającego Maka jednak ląduje w rękach Szmatuły.

26'

Izvolt dośrodkował piłkę w pole karne z rzutu rożnego, a tam głową uderzył ją Martinez. Ostatecznie piłka po rękach Zubasa przeleciała nad poprzeczką.

25'

Izvolt z prawej strony posłał piłkę w pole karne. Tam wyskakiwał do niej Horvath, jednak ta futbolówka przeleciała mu tuż nad głową.

24'

Gliwiczanie spokojnie budują atak pozycyjny.

22'

Brożek próbował zagrać do Hanzela z lewej strony pola karnego. Przejmują jednak obrońcy GKS-u.

20'

Szeliga spróbował szczęścia sprzed pola karnego. Piłka po odbiciu się od jednego z obrońców GKS-u ląduje w rękach Zubasa.

19'

Baran próbował zagrać daleko do przodu, ale posłał piłkę zbyt mocno i ta opuściła plac gry.

18'

Bełchatowianie, jak na razie, wyraźnie są zamknięci na własnej połowie boiska.

16'

Bełchatowianie chcieli teraz rozegrać ładną i składną akcję, jednak trochę przekombinowali i stracili futbolówkę.

15'

Kolejne uderzenie sprzed pola karnego. Tym razem Martinez uderzył nad poprzeczką.

14'

Szeliga spróbował szczęścia uderzając sprzed pola karnego. Piłka mija prawy słupek bramki Zubasa.

13'

Gliwiczanie próbowali rozegrać ten rzut wolny nieco inaczej. Brożek zbyt mocno zagrał jednak do Badii i piłka opuściła boisko.

12'

Janczyk faulowany przed polem karnym. Piast staje przed drugą dobrą sytuacją, tym razem z drugiej strony.

11'

Rachwał próbował rozciągnąć na prawą stronę do Maka. Przejmują zawodnicy gliwickiego Piasta.

10'

Kolejne uderzenie sprzed pola karnego ląduje już w rękach Zubasa.

8'

GOOOOOL!!! 1:0! Badia bezpośrednio z rzutu wolnego pakuje piłkę do bramki!

7'

Rzut wolny dla Piasta sprzed pola karnego. Dogodna pozycja do oddania dobrego strzału.

5'

Tym razem Szeliga próbował z prawej strony wpuścić wbiegającego Janczyka. Młody zawodnik Piasta zagrał jednak zbyt mocno i piłka trafiła do bramkarza GKS-u.

4'

Badia próbował wypuścić Janczyka, ale trafił prosto w jednego z rywali.

3'

Basta faulowany na własnej połowie boiska i mamy pierwszy rzut wolny dla GKS-u.

2'

Mak dostał piłkę, zrobił z nią kilkanaście metrów i zdecydował się na uderzenie. Bardzo niecelnie.

1'

Badia centrował w pole karne z rzutu wolnego, ale piłka nie trafiła do żadnego z kolegów i wybili ją obrońcy GKS-u.

1'

Sędzia Adam Lyczmański gwiżdże po raz pierwszy! Od środka rozpoczęli gospodarze.

20:35

Oba zespoły udały się do szatni. Już za 10 minut początek spotkania!

20:32

Dzisiejsze spotkanie poprowadzi sędzia Adam Lyczmański z Bydgoszczy. Na liniach asystować będą mu Dariusz Ignatowski i Krzysztof Myrmus.

20:30

GKS Bełchatów z kolei w poprzedniej rundzie zmierzył się z Flotą Świnoujście. Bełchatowianie pokonali jednak zespół ze Świnoujścia 2:1 w regulaminowym czasie gry.

20:28

Gliwiczanie awansowali do dzisiejszej fazy rozgrywek pokonując wcześniej Wisłę Puławy. Mecz ten nie należał jednak do łatwych, o czym świadczy fakt, że zespół z Gliwic odniósł zwycięstwo dopiero po rzutach karnych.

20:26

Piast Gliwice w tym sezonie zmierzył się już z GKS-em Bełchatów w T-Mobile Ekstraklasie. Spotkanie zostało rozegrane 21 sierpnia 2014 roku na stadionie w Bełchatowie i zakończyło się bezbramkowym remisem.

20:24

Oba zespoły do tej pory zmierzyły się trzynaście razy. Bilans spotkań jest korzystny dla zespołu z Bełchatowa, który wygrał siedem spotkań. Trzy mecze zakończyły się remisem. Tyle samo zwycięstw mają na swoim koncie podopieczni Angela Pereza Garcii.

20:21

Rezerwowi GKS-u: Arkadiusz Malarz, Mateusz Szymorek, Szymon Sawala, Paweł Zięba, Kamil Wacławczyk, Andreja Prokić, Bartłomiej Bartosiak

20:20

Rezerwowi Piasta: Alberto Cifuentes, Radosław Murawski, Kornel Osyra, Tomasz Podgórski, Konstantin Vassiljev, Kamil Wilczek, Sasa Zivec

20:19

Poznaliśmy już wyjściowe jedenastki obu zespołów. Czas na rezerwowych!

20:17

Witamy prosto ze Stadionu Miejskiego w Gliwicach, gdzie o godz. 20:45 Piast Gliwice podejmie GKS Bełchatów w meczu 1/8 finału Pucharu Polski. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji LIVE z tego spotkania!