Błękitni StargardBłękitni Stargard Szczeciński
2 : 0
CracoviaCracovia
15:56

To wprost nieprawdopodobne! Błękitni sprawili kolejną już niespodziankę w Pucharze Polski pokonując na własnym stadionie Cracovię aż 2:0! Trzeba przyznać, że to zasłużone zwycięstwo, bowiem Cracovia w podstawowym składzie nie potrafiła nawet na dłuższą chwilę zdominować tego meczu. Sen Błękitnych trwa dalej! Z mojej strony to wszystko, za wspólnie spędzony czas dziękuje Mateusz Decyk.

94'

Koniec! Ogromna niespodzianka w Stargardzie Szczecińskim!

94'

Zdunek świetnie to rozegrał! Z ostrego kąta uderzył w słupek, ale piłka odbiła się potem od Sretenovicia i wpadła do bramki Coś niesamowitego!

94'

GOL DLA BŁĘKITNYCH!!!

92'

Piłkarze Cracovii starają się odrobić straty, ale Błękitni bardzo dobrze się bronią.

90'

Sędzia doliczył cztery minuty!

90'

Lewym skrzydłem popędził Zdunek i świetnie dośrodkował do Wiśniewskiego. Ten popisał się pięknym strzałem z powietrza, pozostawiając bez szans Kamila Stępniowskiego!

89'

GOOOOOOOL DLA BŁĘKITNYCH!!! RADOSŁAW WIŚNIEWSKI!

85'

Po ataku pozycyjnym Cracovii, strzał ściętej głowy próbował oddać Deniss Rakels, ale został zablokowany.

84'

Błękitni zakładają wysoki pressing, ale nie należy on na do najskuteczniejszych. Zdecydowanie gospodarze są już bardzo zmęczeni, a Cracovii wynik najwyraźniej pasuje.

82'

Drugą żółtą kartkę otrzymuje Fadecki! Wyrównanie sił!

82'

Cracovia szanuje piłkę, nie chcąc narażać się na stratę gola w osłabieniu.

81'

W miejsce Rafała Gutowskiego wejdzie strzelec zwycięskiej bramki z Tychami - Bartłomiej Zdunek

80'

Za próbę wymuszenia rzutu karnego drugą żółtą kartką został ukarany Marcin Budziński!

78'

Dobra piłka w kierunku Wiśniewskiego, ale ewidentnie gospodarzy odcięło już prąd, bowiem nawet nie ruszają już większą ilością piłkarzy do przodu.

76'

W miejsce Erika Jendriska pojawia się Przemysław Kita.

76'

Po dośrodkowaniu Jendriska, głową uderzał Wdowiak. Trafił prosto Ufnala, który nie miał większych problemów z interwencją.

75'

Mocno zmęczony Robert Gajda zmieniony przez Radosława Wiśniewskiego.

74'

Obraz gry znów zdominowany przez walkę w środku pola. Do wejścia na boisko szykuję się już Wiśniewski.

72'

Rakels dobrze przyjął sobie piłkę w polu karnym, jednak zbyt długo zwlekał ze strzałem i został zablokowany.

70'

Inicjatywę zaczęli przejmować Krakowianie. Trener Kapuściński nawet krzyknął do swoich piłkarzy - Panowie za bardzo się odkryliśmy! .

69'

Oklaskiwany przez kibiców Piotr Wojtasiak zostaje zmieniony przez Bartosza Flisa.

68'

Po kontrze Rakels próbował przerzucić obronę podaniem do Jendriska, ale dobrze zachował się Ufnal, wychodząc z bramki i wybijając piłkę na aut.

67'

Fadecki i Poczobut rozklepali obronę Cracovii i wywalczyli rzut rożny. Piłka z rogu bramki trafiła do Zielińskiego, który nie potrafił oddać strzału.

65'

Sporo chaosu teraz w polu karnym Cracovii. Piłkarze z Krakowa kompletnie się pogubili, ale na ich szczęście Błękitni nie potrafili oddać strzału.

64'

Fadecki prosto w mur.

64'

Zbyt wysoko uniesiona noga Budzińskiego i pomocnik Cracovii został karany żółtą kartką. Rzut wolny z groźnej pozycji mają Błękitni.

62'

Dąbrowski niecelnie do wychodzącego na wolne pole Dialiby

61'

Bez żadnych kompleksów grają Błękitni po przerwie. W ich grze jest więcej agresji i ewidentnie mają chrapkę, by ten mecz wygrać.

59'

Deniss Rakels zmienia słabo grającego dzisiaj Dariusza Zjawińskiego.

59'

Do wejścia ma murawę przygotowuje się Deniss Rakels.

58'

Żółtą kartkę za atak wyprostowaną nogą otrzymał Liśkiewicz. Na murawie leży Zjawiński.

57'

Znowu pogubili się obrońcy Cracovii. Okazję do strzału na dwudziestym metrze miał Wojtasiak i skrzętnie ją wykorzystał, ale nie potrafił trafić w światło bramki.

56'

Kosakiewicz świetnie ruszył na bramkę Stępniowskiego, ale uderzył nad bramką. Gra jest dosyć wyrównana, ale to Błękitni mają więcej klarownych sytuacji.

55'

Znowu świetną akcję klepką przeprowadzili piłkarze Błękitnych, ale nadziali się na kontrę Cracovii. Dobrą piłkę na skrzydle od Zjawińskiego dostał Wdowiak. Młody skrzydłowy zwlekał zbyt długo z dośrodkowaniem i został zablokowany.

53'

Fadecki znów niebezpiecznie centrował z rzutu rożnego, ale dobrze zachował się Stępniowski, wyłapując piłkę.

52'

Po rzucie rożnym niecelny strzał głową oddał Pustelnik.

51'

Po wznowieniu piłki rzutem z autu koronkową akcję próbowali skleić Kosakiewicz i Gajda, ale obrońcom Cracovii udało się wybić piłkę na rzut rożny.

50'

Po udanym odbiorze Fadecki ruszył z kontrą, jednak został zatrzymany przez obrońcę.

49'

Wojtasiak! Mocne uderzenie piłkarza Błękitnych ze skraju pola karnego, ale pika poszybowała nad bramką!

48'

Próbował dośrodkowywać Dialiba, ale dobrze zablokował Pustelnik. Budziński dośrodkował prosto w ręce Ufnala.

46'

Od początku próbują nacierać Błękitni. Ewidentnie zwietrzyli swoją szansę wobec słabej gry bardziej renomowanego rywala.

46'

Wznawiamy grę!

15:03

I wybiegają już piłkarze Cracovii. Na szczęście nieco przejaśniło nam się w Stargardzie Szczecińskim.

15:02

Piłkarze Błękitnych już czekają na przeciwnika na murawie.

14:51

Zdecydowanie więcej spodziewaliśmy się po pierwszej połowie. Szczególnie zawodzi Cracovia, występująca w podstawowym zestawieniu, a mimo tego na boisku nie dostrzegamy większej różnicy poziomów. Pretensje do sędziego będzie miał z pewnością Robert Podoliński za niepodyktowanie rzutu karnego dla Cracovii, w kontrowersyjnej sytuacji z udziałem Jendriska. Na początku spotkania mieliśmy w Stargardzie Szczecińskim świetną aurę do gry w futbol, jednak z biegiem czasu na stadionie coraz bardziej zacinał deszcz. Ciekawe jak wpłynie to na grę obu zespołów.

46'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Sędzia Zbigniew Dobrynin dolicza jedną minutę.

45'

Podanie na wolne pole dostał Jendrisek, wtargnął w pole karne i zamiast strzelić wykonał zwód. Został przewrócony przez obrońcę Błękitnych, ale tego nieczystego zagrania nie dopatrzył się sędzia. Kontrowersyjna sytuacja!

43'

Po kolejnym dobrym dośrodkowaniu Wawszczyka mieliśmy małe zamieszanie w polu karnym Cracovii, ale Dialiba wyjaśnił sytuację.

42'

Na skrzydle Dialiba próbował zagrać na wolne pole do Jendriska. Podanie było jednak za mocne i zostało przejęte przez defensorów Błękitnych.

41'

Tempo gry nieco nam spadło. Obie drużyny zbyt często podbijają piłkę, co nie sprzyja składnej grze. Od takiego zespołu jak Cracovia powinniśmy oczekiwać nieco więcej.

38'

Ambitnie o piłkę walczył Zjawiński, ale został złapany na spalonym. Gdyby nie gwizdek sędziego znalazłby się w stuprocentowej sytuacji.

35'

Znowu dośrodkowywał Wawszczyk, ale Zieliński źle przyjął piłkę pozwalając na dobrą interwencję bramkarzowi.

34'

Po dośrodkowaniu Wdowiaka, strzału głową spróbował Jendrisek, ale przylepiony do niego obrońca, przeszkodził mu w czystym uderzeniu.

33'

Na skrzydle przebił się Wawszczyk i ładnie dośrodkował w pole karne. Do sytuacji strzeleckiej w okolicach szesnastego metra doszedł Poczobut, jednak został zablokowany.

32'

Dąbrowski zablokowany przy próbie strzału. Piłka ląduje za linią boczną.

31'

Rozpętała nam się mała kopanina w środku pola. Czekamy aż ktoś uporządkuję grę.

29'

Coraz śmielej poczynają sobie piłkarze Błękitnych. Coraz głośniej na trybunach w Stargardzie Szczecińskim!

27'

Po groźnej centrze Waszczyka, piłkę wypiąstkował golkiper Cracovii.

26'

Powinno być 1:0! Po pięknej akcji Błękitnych Poczobut trafia prosto w Stępniowskiego!

25'

Zbyt ostre dośrodkowanie Fadeckiego z rzutu rożnego i piłka mija linię boczną.

24'

W środkowej strefie po raz kolejny faulowany Gajda. Ostrzeżenie od sędziego otrzymał Dąbrowski.

22'

Okres dominacji gry Cracovii. Gospodarze zamknięci na własnej połowie.

20'

Budziński dośrodkowywał z rzutu wolnego. Niepewnie wypiąstkował Ufnal.

18'

Na murawie leży Zjawiński. Potrzebna była pomoc służb medycznych.

17'

W pole karne na chaos dośrodkowywał Budziński. Małe problemy ze złapaniem piłki miał Ufnal.

15'

Z lewego skrzydła ostro dośrodkowywał Fadecki do Zielińskiego. Napastnik Błękitnych przeniósł przeniósł piłkę nad poprzeczką, ale to już drugie poważne ostrzeżenie dla przyjezdnych!

13'

Piłkarze Błękitnych niemal w każdej akcji oddają piłkę za darmo. Z takim podejściem ciężko będzie strzelić bramkę silniejszemu przeciwnikowi. Piłkarze Podolińskiego nie muszą się zbytnio wysilać przy odbiorze piłki.

10'

Na lewym skrzydle dryblował Dialiba. Nie udało mu się stworzyć zagrożenia i wywalczył tylko rzut rożny.

8'

Prawym skrzydłem szarżował Fadecki, wtargnął w pole karne i próbował wymusić rzut karny. Sędzia dostrzegł zamysł zawodnika i ukarał go żółtą kartką!

7'

Po chwili zamieszania przed polem karnym Cracovii groźny strzał oddał Zieliński. Piłka minęła jednak słupek.

6'

Na skrzydle szarżował Wdowiak, ale został zatrzymany przez obrońców. Wywalczył rzut rożny, który wykonał Budziński. Nie stworzył on jednak większego zagrożenia dla bramki Ufnala.

5'

Piłkarze Cracovii starają się stworzyć składną akcję, jednak gospodarze są niezwykle skoncentrowani na obronie dostępu do własnego pola karnego.

2'

Pierwsza szansa dla Błękitnych! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Fadeckiego jeden z zawodników gospodarzy został przyłapany na spalonym.

14:00

Pierwszy gwizdek sędziego! Przy piłce goście!

13:58

Dzisiejszy mecz to wielka szansa dla wielu młodych zawodników Błękitnych, bowiem nie często mają szansę grać w blasku kamer.

13:57

Piłkarze obu drużyn wychodzą już na murawę!

13:56

W Stargardzie Szczecińskim panuje dzisiaj atmosfera piłkarskiego święta. Wielu kibiców pozwalniało się wcześniej z pracy, by zobaczyć mecz swojej lokalnej drużyny, a większość piłkarzy Błękitnych musiało wziąć urlop, by móc zagrać w tym spotkaniu.

13:54

Poprzedni występ w Ekstraklasie gracze Cracovii z pewnością zaliczają do udanych, bowiem w meczu przyjaźni na własnym stadionie, bezbramkowo zremisowali z Lechem Poznań.

13:51

Ostatnie wydarzenia zdają się zaprzeczać teorii mówiącej, że prestiż Pucharu Polski spada. Wczoraj Lech Poznań wystawił silny skład naprzeciw Zniczowi Pruszków, a dzisiaj w najsilniejszym zestawieniu wyjdzie na murawę drużyna Cracovii.

13:49

Robert Podoliński ma świadomość tego, że przeciwnik, z którym przyjdzie się dzisiaj zmierzyć jego drużynie lubi sprawić niespodziankę, dlatego zabrał do Stargardu Szczecińskiego swoich najlepszych piłkarzy. W poprzedniej rundzie Cracovia pokonała Ostrovię 1909 Ostrów Wielkopolski.

13:47

Błękitni to absolutna rewelacja tej edycji rozgrywek Pucharu Polski. W poprzednich fazach kilkakrotnie sprawili niespodziankę silniejszym rywalom. W poprzedniej rundzie ofiarą podopiecznych trenera Kapuścińskiego były GKS Tychy.

13:44

Rezerwowi Cracovii: Adam Wilk, Miroslav Covilo, Mateusz Cetnarski, Przemysław Kita, Sławomir Szeliga, Luiz Santos Deleu, Deniss Rakels

13:42

Rezerwowi Błękitnych: Andrzej Budnik, Patryk Baranowski Bartłomiej Zdunek, Sebastian Inczewski, Maciej Więcej, Bartosz Flis, Radosław Wiśniewski

13:40

Znamy już podstawowe jedenastki obu zespołów! Za chwilę zaprezentujemy jak wyglądają obie ławki rezerwowych.

13:35

13:26

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu ćwierćfinału Pucharu Polski, w którym Cracovia zmierzy się z Błękitnymi Stargard Szczeciński.