Drugiego maja Jagiellonia po raz trzeci w historii wystąpi w finale Pucharu Polski. Na Stadionie Narodowym zmierzy się z Lechią Gdańsk. W 2010 roku białostocki klub zdobył to trofeum, gdy w Bydgoszczy wygrał 1:0 z Pogonią Szczecin. Zobacz jak potoczyły się dalsze losy zdobywców trofeum.
[b]Pogoń Szczecin - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0)
Bramka:[/b] 0:1 - Andrius Skerla (49)
[b]Jagiellonia:[/b] Rafał Gikiewicz - Igor Lewczuk (67. Marcin Burkhardt), Andrius Skerla, El Mehdi Sidqy (73. Remigiusz Jezierski), Alexis Norambuena, Bruno, Hermes, Rafał Grzyb, Jarosław Lato, Tomasz Frankowski (81. Dariusz Jarecki), Kamil Grosicki.
fot. polskapress
[b]Rafał Gikiewicz [/b]
Bramkarz po sezonie w którym Jagiellonia zdobyła Puchar Polski przeniósł się na krótko do OKS Olsztyn i przez kilka sezonów grał w Śląsku Wrocław. Potem przeniósł się do Niemiec gdzie grał w TSV Eintracht 1895, SC Freiburg, a teraz jest w Union Berlin
fot. Fot. Janusz WóJtowicz / Polskapresse
[b]Igor Lewczuk[/b]
Po zdobyciu pucharu nie pozostał w Jagiellonii na długo. Wiosna 2011 roku był już w Piaście Gliwice, a potem kolejno w Ruchu Chorzów, Zawiszy Bydgoszcz i Legii Warszawa. Z Zawiszą znowu triumfował w Pucharze Polski, a z Legią dwa razy wygrywał w tych rozgrywkach. Z warszawskim klubem został także dwa razy mistrzem Polski. Teraz jest zawodnikiem Girondins Bordeaux.
fot. polskapress
[b]Andrius Skerla[/b]
Strzelec jedynej bramki w finale. Litwin z Jagiellonii odszedł jesienią 2012 roku i jeszcze przez sezon reprezentował Żalgiris Wilno.
fot. polskapress
[b]El Mehdi Sidqi[/b]
Marokańczyk po tym jak opuścił Jagiellonię w 2011 roku wielkiej kariery nie zrobił. Na krótko zakotwiczył w Bogdance Łęczna i Piaście Gliwice, a w latach 2014 - 17 reprezentował kluby z Tajlandii. Ostatnio był w klubie z Malty Senglea Athletic FC.
fot. polskapress
[b]Alexis Norambuena[/b]
Obrońca pochodzący z Chile, i posiadający także obywatelstwo Palestyny, w Jagiellonii był do sezonu 2013/14. Wiosną 2014 roku przeniósł do GKS Bełchatów, a w 2015 roku wrócił do Chile. Ostatnio reprezentował klub CD Melipilla
fot. archiwum
[b]Bruno[/b]
Brazylijski pomocnik po zakończeniu sezonu w 2010 roku odszedł do Polonii Warszawa gdzie grał jeszcze do 2012 roku. Potem jeszcze był w klubach z Izraela, Rumunii, Brazylii, Chin i Japonii. Poważną karierę zakończył w 2015 roku.
fot. polskapress
[b]Hermes[/b]
Z Jagiellonii odszedł z końcem 2011 roku. Jego kolejnymi klubami były Polonia Bytom i Zawisza Bydgoszcz. Z tym ostatnim klubem w 2014 roku znowu zdobył Puchar Polski. W 2017 wrócił do białostockiego klubu i został trenerem grupy juniorów.
fot. Fot. Tomasz Bolt / Polskapresse
[b]Rafał Grzyb[/b]
Ciągle związany z Jagiellonią. Wieloletni kapitan, a teraz w sztabie trenerskim. Pomocnik został także miejskim radnym.
fot. polskapress
[b]Jarosław Lato[/b]
Jagiellonia była ostatnim klubem tego pomocnika na poziomie ekstraklasy. Po tym jak odszedł z Jagi w 2011 roku grał kolejno w Polonii Świdnica, Zrywie Gola Świdnicka, a jesienią ubiegłego roku w klubie Venus Nowice z klasy okręgowej (grupa Wałbrzych I).
fot. polskapress
[b]Tomasz Frankowski[/b]
Napastnik zakończył karierę jako piłkarz Jagiellonii w 2013 roku. Na zakończenie sezonu 2010/11 został królem strzelców ekstraklasy.
fot. polskapress
[b]Kamil Grosicki[/b]
Z Jagiellonii odszedł po jesiennych zmaganiach w roku 2011. Potem kontynuował karierę w tureckim Sivasspor Kulübü i francuskim Stade Rennais, a teraz jest wyróżniającym się zawodnikiem w angielskim Hull City. Etatowy reprezentant kraju, uczestnik mistrzostw Europy w 2016 roku i mistrzostw świata w 2018 roku.
fot. polskapress
[b]Marcin Burkhardt[/b]
Jagiellonię opuścił w 2012 roku, a kolejnymi jego przystankami w karierze były Simurq Zaqatala (Azerbejdżan), Miedź Legnica, Czerno More Warna (Bułgaria), Ullensaker/Kisa IL (Norwegia), Pogoń Siedlce, Motor Lublin, a w tym sezonie reprezentuje barwy trzecioligowej Legionovii Legionowo.
fot. polskapress
[b]Remigiusz Jezierski[/b]
Po sezonie, w którym Jagiellonia zdobyła Puchar Polski, przeniósł się do Śląska Wrocław gdzie grał jeszcze przez rok
fot. polskapress
[b]Dariusz Jarecki[/b]
Odszedł z Jagiellonii w 2010 roku do Polonii Bytom, a potem grał w Termalice Bruk-Bet Nieciecza, Górniku Łęczna, a teraz jest w trzecioligowej Stali Rzeszów.
fot. polskapress