menu

Pozytywne wieści ze zgrupowania kadry. Lewandowski i Glik wracają do treningów z drużyną. Rosną szanse Piątka

27 marca 2022, 15:56 | KK

Mecz Polska - Szwecja. W końcu dobre wiadomości z obozu reprezentacji Polski. W niedzielę do treningów z drużyną wrócili Robert Lewandowski oraz Kamil Glik. Rosną też szanse Krzysztofa Piątka na występ we wtorkowym meczu ze Szwecją.


fot. Sylwia Dąbrowa

W ostatnich dniach ze sztabu reprezentacji Polski napływały niepomyślne informacje. Kontuzje odniesione w meczu ze Szkocją wykluczyły z gry Arkadiusza Milika oraz Bartosza Salamona. Na problemy zdrowotne narzekali także inni reprezentanci, w tym Robert Lewandowski oraz Kamil Glik. Kapitan drużyny narodowej na Hampden Park nie zagrał, bo dokuczał mu uraz kolana, którego nabawił się w Bayernie przed zgrupowaniem kadry. Z kolei szef polskiej defensywy po starciu ze Szkotami zgłosił drobny uraz.

Jak poinformował Sebastian Staszewski, zarówno Lewandowski, jak i Glik, wezmą udział w popołudniowym treningu kadry. Do zajęć powróci także Mateusz Wieteska, który ostatnio odpoczywał, gdyż cierpiał na zawroty w głowie będące pokłosiem zderzenia podczas ostatniego meczu ligowego.

Niedziela, po 17:00, słoneczko swieci, zaraz zaczynamy trening. [unicode_pictographs]%F0%9F%98%8E[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%8C%A4[/unicode_pictographs]To będzie dobry dzień! pic.twitter.com/IvepiVJtS9— Łączy nas piłka (@LaczyNasPilka) March 27, 2022

O możliwość gry we wtorkowym meczu ze Szwecją walczy Krzysztof Piątek. Napastnik Fiorentiny ma założonych siedem szwów na ścięgno Achillesa. - Od soboty Krzysztof Piątek nosi specjalne urządzenie na stopie, które wielokrotnie zwiększa szybkość gojenia tego typu ran na Achillesie. Obrzęk schodzi, Krzysiek normalnie chodzi z tą nogą. Zdaniem lekarzy specjalistów może wyzdrowieć do wtorku, wzrastają szanse na jego gotowość na Szwecję - przyznał Jakub Kwiatkowski w rozmowie z serwisem Weszlo.com.

Mniej optymistycznie wygląda sytuacja Szymona Żurkowskiego. Pomocnik Empoli zadebiutował w czwartek w seniorskiej reprezentacji, a występ okupił kontuzją mięśnia przywodziciela. 24-latek do treningów wróci najwcześniej w poniedziałek, co zmniejsza jego szansę na grę przeciwko Szwedom.

REPREZENTACJA w GOL24


Więcej o REPREZENTACJA - newsy, wyniki, terminarze, tabele