menu

Poznań: Wkrótce pojawi się ekologiczna strefa. Wydarzenie ekologiczne, organizowane w Poznaniu przy okazji piłkarskich rozgrywek

22 września, 06:30 | M.S.

Wkrótce w Poznaniu rozpocznie się pierwsze w historii wydarzenie ekologiczne, organizowane w Poznaniu przy okazji piłkarskich rozgrywek ligowych. Zaplanowano szereg atrakcji.

Ekostrefa pojawi się przed stadionem przed meczem Lech Poznań – RKS Radomiak Radom
Ekostrefa pojawi się przed stadionem przed meczem Lech Poznań – RKS Radomiak Radom
fot. Łukasz Gdak

„Ekostrofa. Kibicuj Środowisku”


Ekostrefa będzie piknikiem rodzinnym organizowanym przed Stadionem Miejskim w ramach meczu Lech Poznań – RKS Radomiak Radom, 9 października 2022 roku. Wydarzenie będzie dostępne dla wszystkich chętnych, włączając w to kibiców idących na mecz. W ramach pikniku przybliżona zostanie wszystkim chętnym idea recyklingu i dbania o planetę.

[polecane]23804909[/polecane]

Celem strefy jest przede wszystkim nauka przez zabawę. Poznanie tego, jak ważne jest odpowiednie recyklingowanie zużytych już materiałów, sprzętów i śmieci. Organizatorom zależy na dotarciu do ludzi młodych, dlatego prawdopodobnie na stadion zostaną zaproszeni uczniowie poznańskich szkół.

Piknik przed meczem z Radomiakiem


Planowane atrakcje to: warsztaty kreatywne, pokazy chemiczne, ekologiczne gry wielkoformatowe, konkursy ekologiczne, wielkie bański mydlane, pogadanki edukacyjne (segregacja, recykling, ochrona powietrza), zabawki solarne.

[polecane]23745579[/polecane]

„Ekostrefa” nie jest wydarzeniem komercyjnym, a stricte edukacyjnym. Przewidziane jest głównie do mieszkańców aglomeracji poznańskiej i okolic: rodzin, młodzieży i dzieci, a także osób, które przybędą na mecz Lecha Poznań. Wstęp na piknik będzie darmowy.

Organizatorem wydarzenia jest Abrys oraz Elektrorecykling i Fundacja Zaraz Wracam.

Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: wydawca@glos.com