menu

Poznaliśmy reprezentantów Dolnego Śląska w wielkim finale Pucharu Tymbarku

13 maja, 10:12 | Dawid Foltyniewicz

W ubiegłym tygodniu w Dzierżoniowie rozgrywano dolnośląskie finały Pucharu Tymbarku. Najlepsze zespoły powalczą z drużynami z innych województw na PGE Narodowym.

SMS Chrobry Głogów w finale kategorii U-12 pokonał 3:2 Szkołę Podstawową nr 11 w Jeleniej Górze. W nagrodę pojedzie na ogólnopolski finał w Warszawie.
SMS Chrobry Głogów w finale kategorii U-12 pokonał 3:2 Szkołę Podstawową nr 11 w Jeleniej Górze. W nagrodę pojedzie na ogólnopolski finał w Warszawie.
fot. Dolnośląski Związek Piłki Nożnej

Najlepsze dolnośląskie zespoły w tegorocznej edycji Pucharu Tymbarku wyłoniono w Dzierżoniowie. Młodzi piłkarze i piłkarki rywalizowali w kategoriach wiekowych U-12, U-10 i U-8. - Każdy powiat reprezentowała jedna drużyna, z małymi wyjątkami, gdy któremuś z zespołów nie udało się dojechać lub żadna z ekip się nie zgłosiła - tłumaczy Maciej Kuziomko, koordynator dolnośląskich finałów Pucharu Tymbarku. - Rywalizacja przebiegała w duchu fair play, o czym świadczy fakt, że sędziowie rozdali dużo zielonych kartek (to pewnego rodzaju nagroda za przyznawanie się do złamania przepisów gry, zwracanie uwagi sędziemu przez trenerów drużyn na niesłusznie odniesioną korzyść czy kulturalny doping rodziców - przyp. red.).

[polecany]26324325[/polecany]

Zawodnicy i zawodniczki w kategorii U-8 zakończyli zmagania Pucharze Tymbarku na etapie wojewódzkim. W rywalizacji dziewcząt najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 32 we Wrocławiu, natomiast chłopców - EKO Siódemka Głogów.

Najlepsi w kategoriach U-10 i U-12 zagrają w wielkim finale, który odbędzie się w czerwcu na PGE Narodowym. W U-10 ze zwycięstwa cieszyły się piłkarki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Miliczu oraz gracze z SMS Juniora Wrocław.

[polecany]26324325[/polecany]

W najwyższej kategorii bezkonkurencyjne okazały się zawodniczki ze Szkoły Podstawowej w Żmigrodzie oraz drużyna chłopców SMS Chrobrego Głogów. - Potraktowaliśmy ten turniej w luźnej formie. Chcieliśmy w pierwszej kolejności awansować do finału wojewódzkiego. Czułem, że cała otoczka turnieju w Dzierżoniowie sprawi, że chłopcy będą jeszcze bardziej zaangażowani i faktycznie tak się stało. Tracili mało bramek, znakomicie spisali się w ofensywie. W finale przegrywaliśmy 1:2. Nie załamali się, szybko doprowadzili do wyrównania, a potem zdobyli bramkę na wagę triumfu w całym turnieju - mówi Konrad Janczak, który wraz z Miłoszem Jandziakiem prowadzi ekipę Chrobrego.

Głogowski klub w ostatnich latach mocno postawił na szkolenie młodzieży. W 2015 roku powołano Szkołę Mistrzostwa Sportowego. - Moja drużyna z rocznika 2012 jest w piątej klasie szkoły podstawowej. To pierwszy etap szkolenia w SMS. Jeżeli chodzi o filozofię naszego szkolenia, chcemy, żeby ci młodzi piłkarze jak najszybciej poznawali nasz model gry. Cel to wychowanie zawodników, którzy zasilą pierwszą drużynę i będą stanowili o jej sile - powiedział trener Janczak.

PUCHAR TYMBARKU
Dziewczęta U-12: 1. Szkoła Podstawowa w Żmigrodzie; 2. Gwiazdeczki Długołęka; 3. SMS Junior Wrocław.
Chłopcy U-12: 1. SMS Chrobry Głogów; 2. Szkoła Podstawowa nr 11 w Jeleniej Górze; 3. Szkoła Podstawowa Łasów; 4. Szkoła Podstawowa nr 3 im. Podróżników i Odkrywców Polskich w Oleśnicy.
Dziewczęta U-10: 1. Szkola Podstawowa nr 2 w Miliczu; 2. Szkoła Podstawowa nr 3 w Polkowicach; 3. Szkoła Podstawowa w Borowie; 4. Zespól Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Wałbrzychu.
Chłopcy U-10: 1. SMS Junior Wrocław; 2. Szkoła Podstawowa nr 10 w Lubinie; 3. Silesia Żarów; 4. Szkoła Podstawowa nr 3 w Głogowie.
Dziewczęta U-8: 1. Szkoła Podstawowa nr 32 we Wrocławiu; 2. Szkoła Podstawowa w Sułowie; 3. Dragon Miszkowice; 4. Football Girls Wleń.
Chłopcy U-8: 1. EKO Siódemka Głogów; 2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Pieszycach; 3. Szkoła Podstawowa nr 2 w Miliczu; 4. Szkoła Podstawowa nr 75 we Wrocławiu.