menu

Policjanci zapobiegli ustawce pseudokibiców Stali Rzeszów, Stali Stalowa Wola i Lecha Poznań

30 października 2019, 15:40 | luks

Policjanci z Poznania i Rzeszowa udaremnili próbę tzw. kibicowskiej ustawki, do której miało dojść we wtorek na obrzeżach powiatu tarnowskiego w woj. małopolskim.


fot. Małopolska policja

We wtorek Resovia Rzeszów podejmowała w Pucharze Polski Lecha Poznań. Więcej o meczu: Lech Poznań nie dał szans Apklan Resovii i awansował do 1/8 Pucharu Polski;nf.

W godzinach rannych policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie otrzymali od kolegów z KWP w Poznaniu i KWP w Rzeszowie informację, z której wynikało, iż na teren Małopolski jadą antagonistyczne nastawione grupy kiboli zmierzające do siłowej konfrontacji. Wszystko wskazywało na to, że kibice Stali Stalowa Wola i Stali Rzeszów chcą wykorzystać okazję do konfrontacji z kibicami Lecha Poznań.

Na autostradę A4, którą przemieszczać miały się busy z pseudokibicami Lecha Poznań skierowano w trybie alarmowym mundurowych z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie.

- Około godz. 11:40 dwa busy zostały zatrzymane, pasażerowie poddani kontroli i sprawdzeniu w systemach policyjnych. W ich bagażu funkcjonariusze ujawnili koszulki z barwami klubowymi, czarne dresy, kominiarki, rękawice bokserskie, ochraniacze na zęby. Dalej już pod nadzorem policjantów, pseudokibice odjechali na mecz w kierunku Rzeszowa - informuje małopolska policja.

W tym samym czasie policjanci z KMP Tarnów śledzili kibiców Stali Stalowa Wola i Stali Rzeszów, którzy wjechali z Podkarpacia na teren powiatu tarnowskiego. Pseudokibice skierowali się w teren leśny w rejonie miejscowości Łopoń.

[polecane]19356809[/polecane]

- Tam na drodze polnej prowadzącej przez las zaparkowali pojazdy. Pseudokibice ubrani w białe stroje sportowe założyli rękawice do sportów walki, ochraniacze na zęby oraz koszulki z emblematami klubowymi i przygotowywali się do konfrontacji siłowej. Na widok policjantów mężczyźni błyskawicznie zweryfikowali swoje zamiary dotyczące bójki i podjęli bezskuteczną próbę ucieczki - relacjonuje policja.

Po wylegitymowaniu uczestników zbiegowiska i kontroli pojazdów kibice w asyście radiowozów wrócili na Podkarpacie. Tarnowscy policjanci skontrolowali jeszcze kilka pojazdów kibiców Lecha Poznań na autostradzie A4.

W opisanych działaniach wzięło udział łącznie 69 policjantów, którzy wylegitymowali 55 osób i skontrolowali 10 pojazdów.

Zobacz też: Konrad Domoń, pomocnik Apklan Resovii: Cztery bramki dla Lecha Poznań padły po naszych błędach
[xlink]1a00c1b3-0e54-8566-b030-1627483368ad,c31c6c8e-47b8-9617-822a-13f6a1073c40[/xlink]