menu

Robert Lewandowski zyskał ostatniego kolegę w Barcelonie. Poważne wzmocnienie „Blaugrany” na lewej obronie

3 września, 19:40 | Filip Stachowski

Hiszpański lewy obrońca Marcos Alonso został zarejestrowany przez LaLiga jako zawodnik FC Barcelony. Zawodnik trafił na Camp Nou na zasadzie wolnego transferu z Chelsea Londyn i został ostatnim nabytkiem „Blaugrany” w letnim oknie transferowym. Dzień wcześniej „Duma Katalonii” zatwierdziła transfer prawego obrońcy Hectora Bellerina z Betisu Sewilla.


fot. @FCBarcelona/Twitter

Włączenie dwóch bocznych obrońców sprawiło, że zarząd Barcy działał do ostatniej minuty na rynku transferowym. LaLiga ogłosiła rejestrację Bellerina, gdy przed 2 września pozostały jedynie dwie minuty do zamknięcia letniego okna transferowego. Alonso nie został zatwierdzony, ale Katalończycy się nie spieszyli z rejestracją, ponieważ zawodnik wcześniej zerwał kontrakt z Chelsea; w związku z tym nie było potrzeby zamykania operacji przed zamknięciem okna transferowego.

Tak więc lewy obrońca został zarejestrowany przez LaLigę w miniony piątek 2 września, już poza rynkiem transferowym.Alonso zawartł ontrakt z „Blaugraną” na sezon, do 30 czerwca 2023 roku. 31-latek zawarł klauzulę wypowiedzenia umowy w wysokości 50 milionów euro.

- To wyjątkowe grać w drużynie, w której mój ojciec odniósł sukces - stwierdził Marcos Alonso po podpisaniu kontraktu z Barcą, gdzie jego ojciec Marcos Alonso Pena w latach 1982-87 sięgnął po mistrzostwo Hiszpanii 1985, Puchar Króla 1983 i był finalistą Pucharu Europy 1986.

Trener Barcelony Xavi Hernadez może wystawić Marcosa Alonso w meczu z Sevillą, podobnie jak Bellerina. Obaj trenowali z drużyną Barcy po raz pierwszy w piątek po południu.