Piszczek asystował Aubameyangowi! Borussia w końcówce roztrzygnęła mecz z Ingolstadt [ZDJĘCIA, WIDEO]

30 stycznia 2016, 17:19 | Sebastian Chmielak

W meczu 19. kolejki ligi niemieckiej Borussia Dortmund pokonała FC Ingolstadt 2:0 za sprawą goli Pierre-Emericka Aubameyanga. Przy pierwszym z nich asystował Łukasz Piszczek, który rozegrał całe spotkanie w barwach ekipy gospodarzy.

Borussia pokonała Ingolstadt

Początek zawodów na Signal Iduna Park był spokojny. Gospodarze nie potrafili sforsować szyków obronnych Ingolstadt, a beniaminek sam miał kilka sytuacji bramkowych. Najpierw Dario Lezcano przedarł się przez dortmundzką defensywę i zdołał oddać strzał sprzed pola karnego, który został z trudem odbity przez golkipera BVB. Kilkanaście minut później napastnik przyjezdnych był w jeszcze dogodniejszej sytuacji. Ramazan Özcan wznowił szybko grę. Obrona wicelidera tabeli źle się ustawiła, a Lezcano znalazł się w sytuacji sam na sam z Romanem Bürkim. Napastnik Ingolstadt minął golkipera rywali, a zmierzającą do bramki piłkę wybił Łukasz Piszczek. Dopiero w 34. minucie Pierre-Emerick Aubameyang zagroził bramce przeciwników. Gabończyk mocno uderzył futbolówkę, którą odbił golkiper beniaminka. Do piłki dopadł Adrian Ramos, ale nie zdołał on trafić do siatki.

W drugiej odsłonie nadal gospodarze nie mogli złapać odpowiedniego rytmu aż do czasu. Jednak wcześniej Mats Hummels pod naciskiem jednego z przeciwników skierował piłkę do własnej bramki. Na szczęście dla defensora BVB, arbiter dopatrzył się w tej sytuacji przewinienia zawodnika Ingolstadt. Kilkadziesiąt sekund później Hummels po centrze z narożnika boiska mógł strzelić gola, ale nie zdołał on trafić do siatki. W 77. minucie Aubameyang uszczęśliwił kibiców zgromadzonych na Signal Iduna Park. Łukasz Piszczek dośrodkował z prawego skrzydła, a snajper Borussii uderzeniem głową pokonał bramkarza Ingolstadt, choć jak pokazały powtórki w chwili podania Gabończyk był na minimalnym spalonym. Dziewięć minut później Aubameyang wykorzystał zagranie Gonzalo Castro i Thomas Tuchel mógł cieszyć się ze zdobycia kompletu punktów przez swoich podopiecznych.

Borussia zdobyła trzy punkty, jednak przyjezdni grali bardzo dobrze i można pokusić się o stwierdzenie, że zostali skrzywdzeni przez arbitra prowadzącego zawody. Piszczek rozegrał cały mecz i zanotował asystę. Zawodnicy z Dortmundu umacniają się na drugiej pozycji w tabeli i tracą pięć punktów do Bayernu Monachium, który jutro rozegra swój ligowy pojedynek z Hoffenheim.