menu

Robert Gumny z powołaniem do reprezentacji Polski. Młodzieżowcy na boisku: 25. kolejka Ekstraklasy [RAPORT]

11 marca 2019, 22:13 | Jacek Czaplewski

Lotto Ekstraklasa. W minionej kolejce tylko dwóch trenerów nie dało szansy swoim młodzieżowcom.

Kamil Jóźwiak
fot. Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
Tomasz Makowski
fot. Karolina Misztal
Robert Gumny w gonitwie za rywalem
fot. Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
Karol Fila
fot. Karolina Misztal
1 / 4

Występy młodzieżowców w 25. kolejce Lotto Ekstraklasy


Cracovia - Daniel Pik (rocznik 2000) - Pierwszy mecz w sezonie! Po długiej kontuzji junior wreszcie doszedł do siebie i mógł zaliczyć kwadrans przeciwko Zagłębiu Sosnowiec.

Górnik Zabrze - Przemysław Wiśniewski (1998) - W derbach z Piastem Gliwice od początku do końca. Do 17 minuty na środku obrony towarzyszył mu Paweł Bochniewicz. Potem partnerem był już Dani Suarez.
Adrian Gryszkiewicz (1999) - Przegrywa walkę o miejsce w jedenastce. Na murawie zobaczyliśmy go od 62 minuty. Wtedy to zmienił Giánnisa Mystakídisa.

Jagiellonia Białystok - Patryk Klimala (1998) - Od 66 minuty przeciw Śląskowi Wrocław. Zmienił swojego konkurenta w ataku, Stefana Scepovicia.

Korona Kielce - Oskar Sewerzyński (2001) - Po raz drugi w ekstraklasie. Dostał zdecydowanie więcej minut niż w debiucie. Z Wisłą Kraków biegał bowiem od 52 minuty kiedy zmienił Ognjena Gnjaticia.

Lech Poznań - Robert Gumny (1998) - Trzeci raz z rzędu w pełnym wymiarze - tym razem przeciw Miedzi Legnica. Dzisiaj natomiast jako jedyny z młodzieżowców otrzymał powołanie do seniorskiej kadry narodowej. Jeszcze w marcu stanie przed szansą debiutu; czy to z Austrią, czy z Łotwą (el. Euro 2020).
Kamil Jóźwiak (1998) - Dostał "wędkę" od Adama Nawałki. Już w 41 minucie został bowiem zdjęty z boiska. Zastąpił go Joao Amaral, który ustalił wynik.

Lechia Gdańsk - Tomasz Makowski (1999) - Cały mecz w środku pola z Wisłą Płock.
Karol Fila (1998) - On także zaliczył występ w pełnym wymiarze czasowym. Miał jedną okazję, lecz jej nie wykorzystał.

Legia Warszawa - Radosław Majecki (1999) - Uratował zespół przed remisem (lub porażką) z Arką Gdynia. Dzięki temu znalazł się w naszej jedenastce kolejki.

Piast Gliwice - Patryk Dziczek (1998) - Zbiera minuty aż miło. W spotkaniu z Górnikiem Zabrze zaliczył pełne 90.

Pogoń Szczecin - Sebastian Walukiewicz (2000) - Cały mecz z Zagłębiem Lubin. Wynik mówi sam za siebie.
Sebastian Kowalczyk (1998) - Nie zdołał poderwać zespołu. Na murawie spędził niewiele ponad 30 minut, ponieważ w 55 minucie zmienił Ikera Guarrotxenę.
Adrian Benedyczak (2000) - Zmienił bezbarwnego Tomasa Podstawskiego. W protokole zapisał się jednak tylko żółtą kartką (trzecią w sezonie).

Śląsk Wrocław - Mateusz Hołownia (1998) - Zadebiutował w nowym zespole. Na lewej obronie rozegrał cały mecz przeciwko Jagiellonii Białystok. Dał radę.

Wisła Kraków - Wojciech Słomka (1998) - Drugi występ w drużynie. Na Koronę Kielce został wpuszczony w 78 minucie - za Łukasza Burligę.
Patryk Plewka (2000) - Od 83 minuty za Vukana Savicevicia. Nieprędko wróci do składu, skoro jego konkurent daje radę.

Wisła Płock - Bartłomiej Żynel (1998) - Od 46 minuty z Lechią Gdańsk. Wszedł za względu na kontuzję Thomasa Daehne. Piłkę z siatki wyjął raz - po uderzeniu Flavio Paixao z rzutu karnego.

Zagłębie Lubin - Bartosz Slisz (1999) - Zaliczył jedną połowę przeciw Pogoni Szczecin. Byłaby pewnie i druga gdyby nie kontuzja, której doznał.
Łukasz Poręba (2000) - Tym razem zaliczył mecz od dechy do dechy.
Patryk Szysz (1998) - Pierwszy raz w tym sezonie dla "Miedziowych" (jesień spędził w Górniku Łęczna). W 83 minucie zmienił jednego z bohaterów spotkania, Patryka Tuszyńskiego.

Zagłębie Sosnowiec - Olaf Nowak (1998) - Tym razem poniżej oczekiwań, dlatego został zmieniony jako pierwszy. Przeciw Cracovii zaliczył 59 minut.
Sebastian Milewski (1998) - Wszedł na pół godziny.

Drużyny bez młodzieżowca w 25. kolejce:
Arka Gdynia, Miedź Legnica.

Klasyfikacja kanadyjska młodzieżowców po 25. kolejce:


1 GOL i 3 ASYSTY - Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin), Sebastian Szymański (Legia Warszawa)
2 GOLE i 1 ASYSTA - Paweł Tomczyk (Lech Poznań)
2 GOLE - Patryk Dziczek (Piast Gliwice)
1 GOL i 1 ASYSTA - Robert Gumny (Lech Poznań), Tymoteusz Klupś (Lech Poznań), Mateusz Młyński (Arka Gdynia),
2 ASYSTY - Kamil Jóźwiak (Lech Poznań), Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok)
1 GOL - Adam Chrzanowski (Lechia Gdańsk), Karol Fila (Lechia Gdańsk), Filip Marchwiński (Lech Poznań), Olaf Nowak (Zagłębie Sosnowiec), Dawid Pakulski (Zagłębie Lubin), Łukasz Poręba (Zagłębie Lubin), Sebastian Strózik (Cracovia), Kamil Wojtkowski (Wisła Kraków)
1 ASYSTA - Adrian Gryszkiewicz (Górnik Zabrze), Sebastian Milewski (Zagłębie Sosnowiec), Sebastian Walukiewicz (Pogoń Szczecin).

Czyste konta młodzieżowców po 24. kolejce


7 - Radosław Majecki (Legia Warszawa)
1 - Adrian Benedyczak! (Pogoń Szczecin), Jakub Bursztyn (Pogoń Szczecin), Bartłomiej Żynel (Wisła Płock).

Stastystyki młodzieżowców z zagranicy:


4 GOLE i 1 ASYSTA - Sandro Kulenović (Legia Warszawa)

Tabela Pro Junior System PZPN sezon 2018/19:


1. Górnik Zabrze - 6364
2. Legia Warszawa - 5694
3. Lech Poznań - 4736
zobacz więcej;nf

Kto jest młodzieżowcem?
Młodzieżowiec to zawodnik posiadający obywatelstwo polskie, który w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu rozgrywkowego, kończy 21. rok życia oraz zawodnik młodszy. W sezonie 2018/2019 są to zawodnicy urodzeni w 1998 roku i młodsi. Wykładnia za Łączy Nas Piłka/PZPN

Nagrody w Pro Junior System
Tak samo jak w zeszłym sezonie w puli nagród są 4 mln złotych (2 mln złotych wyłożył PZPN, 2 kolejne Ekstraklasa). Zwycięzca otrzyma 1,4 mln. Za drugie miejsce w klasyfikacji przysługuje 1 mln, natomiast za trzecie 400 tys.

EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

TOP 10 najlepiej zarabiających Polaków. Kto za "Lewym"?


Polecamy