menu

Po rozpoczęciu przebudowy stadionu Pogoń nie zrezygnuje z ważnej akcji

1 marca 2019, 08:00 | jakub lisowski

Mecz Pogoni z Zagłębiem Lubin (10 marca) ma być ostatnim, gdy kibice będą mieli do dyspozycji wszystkie sektory. Później ma rozpocząć się przebudowa.

Kibice Pogoni Szczecin.
fot. Andrzej Szkocki

fot.
1 / 2

Nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia (ze strony miasta) o rozpoczęciu prac, ale skoro prezes Pogoni Szczecin Jarosław Mroczek poinformował o tym kibiców, to można brać to za „pewnik”.

O tym, co się zmieni dla karnetowiczów piszemy wyżej, ale warto pamiętać, że kibice Portowców mają jeszcze inny sposób na pozyskanie biletów i karnetów na mecze. I jeszcze nic ich to nie kosztuje. Mało tego – każdy, kto korzysta z tej opcji jest bohaterem. Mowa oczywiście o akcji „bilet za krew”. Od wielu lat Pogoń współpracuje z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Kibice, którzy zgłaszają się oddać krew i są zainteresowani spotkaniami Portowców mogą za darmo odebrać zaświadczenia, a te gwarantują im bilety na stadion. Ci najhojniejsi w akcji jesiennej lub wiosennej – otrzymują karnety na kolejne rundy.

Czy w czasie przebudowy stadionu akcja będzie kontynuowana?

- Obecna akcja trwa do końca kwietnia. Kibice mogą oddawać krew i wymieniać zaświadczenia na bilety. Muszą jednak pamiętać, że pojemność stadionu będzie ograniczona i w przypadku braku wolnych miejsc nie otrzymają biletu. Te zasady nie zmieniają się w stosunku do tych funkcjonujących na stadionie o pełnej pojemności, ale - w kontekście zmniejszenia pojemności - warto zwrócić na to uwagę – informuje

Jesienna akcja trwała od 10 września do końca listopada. Podsumowanie zawsze następuje po paru tygodniach.

- Kibice Pogoni, jak zawsze zresztą, ponownie stanęli na wysokości zadania, w znaczący sposób wspierając szczytny cel. Wspólnymi siłami oddaliście 93,054 litrów krwi i jej składników. Najhojniejsza fanka przelała 900 ml, zaś dawca 1800 ml – informuje klub.

Rokrocznie to mężczyźni głównie biorą udział w przedsięwzięciu. Jesienią w akcji wzięło udział 165 panów i 17 pań.

- Co ciekawe, kobiet było... dwa razy więcej niż w poprzedniej odsłonie! Mężczyźni przelali 84,950 l, zaś kobiety 8,104 l – informuje Pogoń.

Zwycięzcy: Mariusz Nykiel, Marek Kurosz, Wojciech Bajbak, Barbara Długosz, Michaela Gabrisz-Zalewska, Edyta Damas. Wszyscy uzyskali uprawnienia do karnetów na wiosenne mecze Pogoni.

1 lutego wystartowała kolejną edycja „Granatowo-Bordowej krwi”. Krew lub jej składniki będzie można oddawać do końca kwietnia. Za każdą wizytę i powołanie się na akcję – fani otrzymują darmowy bilet, dla najhojniejszych przewidziane są dodatkowe niespodzianki m.in. karnety na spotkania drużyny w kolejnym sezonie, gdy stadion będzie w przebudowie i będzie dużo mniej miejsc dla kibiców.

Co należy zrobić, aby wziąć udział w akcji? W Centrum Krwiodawstwa (al. Wojska Polskiego 80/82) przy oddawaniu krwi należy podać hasło "Pogoń Szczecin". W kasach Pogoni honorowane są jedynie zaświadczenia ze specjalną pieczątką z herbem Pogoni oraz hasłem "Granatowo-Bordowa krew". Uwzględniane będą zaświadczenia wydane od 1 lutego 2019 roku.

Kto może oddać krew? Każdy zdrowy kibic klubu, który ukończył 18 lat i nie przekroczył 65. roku życia oraz legitymuje się dowodem osobistym.

Chętni w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi powinni wypić przynajmniej 2 litry płynów (woda mineralna, soki), do centrum powinni przyjść wyspani, po lekkim posiłku (np. pieczywo, chuda wędlina, dżem). Palacze – powinni ograniczyć papierosy przed oddaniem krwi. Centrum nie przyjmie osób chorych, przyjmujących leki lub po spożyciu alkoholu.

ZOBACZ TEŻ: Piłkarz Roku 2019: Nagrodziliśmy najpopularniejszych i najlepszych [ZDJĘCIA]