PKO BP Ekstraklasa. PGE Stal Mielec przegrywa z Pogonią Szczecin [ZDJĘCIA, BRAMKI]

22 kwietnia 2023, 22:19 | kka

Pogoń Szczecin sprawiła sobie idealny prezent na 75. urodziny klubu. W meczu 29. kolejki PKO BP Ekstraklasy "Portowcy" pokonali PGE Stal Mielec 4:2.

PGE Stal Mielec uległa Pogoni Szczecin
1 / 8

Sobotnie spotkanie zaczęło się fatalnie dla Stali Mielec. Biało-niebiescy już w 5. minucie stracili bramkę z rzutu karnego podyktowanego za zagranie ręką Marcina Flisa. Z jedenastu metrów nie pomylił się Kamil Grosicki.

Zobacz bramkę Kamila Grosickiego na 1:0:
Kamil Grosicki pewnie wykorzystuje rzut karny i Pogoń obejmuje szybkie prowadzenie w meczu ze Stalą Mielec![unicode_pictographs]%F0%9F%93%BA[/unicode_pictographs] Transmisja w CANAL+ SPORT i CANAL+ online: https://t.co/cjXnBgl2E3 pic.twitter.com/vA9ECQGdzE— CANAL+ SPORT (@CANALPLUS_SPORT) April 22, 2023

Pół godziny później to stalowcy stanęli przed szansą wyrównania. Po faulu Dante Stipicy na Piotrze Wlazło sędzia Piotr Lasyk wskazał na "wapno", jednak Maciejowi Domańskiemu nie udało się zamienić "11-tki" na bramkę. 32-letni pomocnik Stali trafił w lewy słupek.

Niewykorzystane sytuacje...

Przed przerwą miejscowi podwyższyli prowadzenie. Kamil Grosicki popędził w stronę pola karnego Stali, z ostrego kąta zagrał przed bramkę, gdzie niefortunnie interweniował Mateusz Matras. Piłka odbiła się od jego nogi i wpadła do siatki obok bezradnego Bartosza Mrozka.

Po zmianie stron, w 56. minucie, Pogoń zdobyła kolejną bramkę. Znów z rzutu karnego, który tym razem wykonywał Sebastian Kowalczyk. 24-latek nadbiegł na dwa tempa i uderzył blisko lewego słupka. Bartoszowi Mrozkowi trochę brakowało, by sięgnąć piłkę.

Zobacz kolejne bramki tego meczu:
Już cztery bramki padły w drugiej połowie w Szczecinie! [unicode_pictographs]%F0%9F%94%A5[/unicode_pictographs] Mecze między tymi drużynami w tym sezonie zdecydowanie nie zawodzą! [unicode_pictographs]%F0%9F%93%BA[/unicode_pictographs] Pogoń Szczecin – Stal Mielec oglądajcie w CANAL+ SPORT i CANAL+ online: https://t.co/cjXnBgl2E3 pic.twitter.com/nE6L9oneLP— CANAL+ SPORT (@CANALPLUS_SPORT) April 22, 2023

W 60. minucie po dośrodkowaniu z prawego narożnika zakotłowało się w polu karnym Pogoni. W tym całym zamieszaniu piłkę do bramki skierował Sappinen. Osiem minut później Stal złapała kontakt. Zdobywca pierwszego gola dla drużyny z Mielca strzałem głową dał nadzieje ekipie gości na korzystny rezultat.

Niestety, 15 minut przed końcem spotkania oglądaliśmy zabójczą kontrę "Portowców". Po zgraniu Rafała Kurzawy Sebastian Kowalczyk podał na lewą stronę do Kamila Grosickiego. Ten "fałszem" posłał piłkę na wolne pole do rozpędzonego Pontusa Almqvista, który mierzonym uderzeniem z pola bramkowego w stronę dalszego rogu wpisał się na listę strzelców i tym samym przypieczętował zwycięstwo Pogoni.

Pogoń Szczecin - PGE Stal Mielec 4:2 (2:0)

Bramki: 1:0 Grosicki 5-karny, 2:0 Matras 44-samobójcza, 3:0 Kowalczyk 56, 3:1 Sappinen 59, 3:2 Sappinen 68, 4:2 Almqvist 75.

Pogoń: Stipica ż - Stolarski (68 Malec), Zech, Loncar, Borges - Łęgowski - Biczachczjan (68 Kurzawa), Kowalczyk (87 Rostami), Gorgon, Grosicki (79 Wędrychowski) - Almqvist (87 Triantafyllopoulos).

Stal: Mrozek ż - Kasperkiewicz, Matras, Flis ż - Hiszpański (46 Wolski), Żyra, Wlazło (46 Sappinen), Getinger (77 Leandro) - Hinokio, Domański (88 Lebedyński) - Ciepiela (77 Mak).

Sędziował: Lasyk (Bytom). Widzów: 19455