Po przerwie na reprezentację Legia sprawdzi się w Lubinie. Adam Nawałka - w Lechu Poznań

22 listopada 2018, 18:29 | Tomasz Dębek

Po przerwie na mecze międzynarodowe w weekend do gry wraca ekstraklasa. W Gdańsku zobaczymy mecz na szczycie Lechii z Jagiellonią, a trzecia w tabeli Legia pojedzie do Lubina. Dzieje się też w Poznaniu, gdzie na ostatniej prostej są negocjacje Adama Nawałki z Kolejorzem.

Adam Nawałka

Dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach powinna przydać się legionistom. Z sześciu ostatnich meczów ligowych drużyna Ricardo Sa Pinto wygrała tylko dwa. Do tego trzy zremisowała i jeden (w ostatniej kolejce, na wyjeździe z Pogonią) przegrała. W międzyczasie mistrzowie Polski męczyli się w pucharowym spotkaniu z Piastem Gliwice, którego wyeliminowali dopiero po karnych. W lidze stracili trochę dystansu do czołowej dwójki, Lechia ma nad nimi przewagę pięciu punktów, Jagiellonia dwóch.

Przed dwa tygodnie Sa Pinto miał czas na to, by popracować z większością zawodników. Od Jerzego Brzęczka powołanie dostał tylko Artur Jędrzejczyk. Sebastian Szymański, Mateusz Wieteska i Paweł Stolarski powołani zostali do kadry U-21, a Radosław Majecki do U-20. Na zgrupowania swoich drużyn narodowych udali się też Dominik Nagy (Węgry), Marko Vesović (Czarnogóra), Chris Philipps (Luksemburg) i Sandro Kulenović (Chorwacja U-20). Pozostali piłkarze pierwszego zespołu byli do dyspozycji trenera.

>> LEGIA GONI LIDERA W TEMPIE ANTOLICIA. CHORWAT W SZCZECINIE BYŁ WOLNIEJSZY OD BRAMKARZA OCENIAMY POLAKÓW PO MECZU Z PORTUGALIĄ. NIE ZAWIEDLI FRANKOWSKI I MILIK KONCERT LEGII PRZY ŁAZIENKOWSKIEJ. GÓRNIK NIE MIAŁ ARGUMENTÓW >;nf[/b]

[xlink]93c1b221-8abb-ef5e-3826-4775a5299d90,58805bd6-37ab-6eb5-d19b-8830a7fa4f49[/xlink]