PKO Ekstraklasa. Wisła Płock znów zwycięża! Gładka przeprawa z Koroną

20 sierpnia 2022, 17:03 | Bartosz Głąb

PKO Ekstraklasa. Wisły Płock zdecydowanie trzeba się w tym sezonie bać. Po stracie punktów w poprzedniej kolejce zespół Pavola Stano znów zainkasował trzy oczka. Znów bohaterami Nafciarzy byli m.in. Rafał Wolski i Davo, ale i świetnie zaprezentował się Łukasz Sekulski, czy Kristian Vallo. Korona Kielce notuje drugą porażkę z rzędu.

1 / 15

Wisła Płock była przed tą kolejką niespodziewanie liderem tabeli PKO Ekstraklasy i dzisiaj chciała utrzymać tę pozycję. "Nafciarze" w tym sezonie bez większych problemów wygrywali mecze z Lechią Gdańsk, Wartą Poznań, Lechem Poznań i Miedzią Legnica, natomiast przed tygodniem po bardzo emocjonującym meczu zremisowali na wyjeździe z Pogonią Szczecin 2:2.

Natomiast Korona Kielce po powrocie do najwyższej klasy rozgrywkowej radzi sobie ze zmiennym szczęściem. Na inaugurację sezony "Złocisto-krwiści" zremisowali z Legią Warszawa 1:1, później przegrali z Cracovią, następnie przyszły dwa zwycięstwa ze Śląskiem Wrocław i Lechią Gdańsk, a tydzień temu znowu przegrali, tym razem u siebie z Wartą Poznań.

Jak padły bramki?

17. minuta - Piotr Tomasik wpadł z lewej strony w pole karne Korony, zagrał w pole bramkowe, tam żaden z graczy gości nie potrafił wybić piłki, dopadł do niej Rafał Wolski i precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce rywali.

61. minuta - Znakomite prostopadłe podanie do Davo, ten wpadł w pole karne i oddał mocny strzał, z którym nie miał żadnych szans bramkarz Korony.

W 65. minucie Kristian Vallo wykorzystał prostopadłe podanie i sytuację sam na sam, ale był na minimalnym spalonym. Jego pozycja była tak blisko właściwej, że VAR musiał rozstrzygać tę sytuację przez dłuższą chwilę.

W 81. minucie Konrad Forenc powalił na ziemię zawodnika Wisły, arbiter początkowo podyktował rzut karny, ale później odwołał tę decyzję. Bramkarz skutecznie wybił futbolówkę spod nóg Sekulskiego.

96. minuta - Dawid Błanik faulowany w polu karnym gospodarzy. Bartosz Śpiączka strzela honorowego gola. Sędzia nie wznawia już gry po trafieniu napastnika.

Wisła Płock zdecydowanie zdominowała rywali i zasłużenie utrzymuje pozycję lidera PKO Ekstraklasy. Korona ma natomiast dużo do poprawy w nadchodzących meczach.