PKO Ekstraklasa. Wisła Płock liderem! Świetny mecz z Jagiellonią i pewne zwycięstwo

27 października 2019, 14:27 | DW

PKO Ekstraklasa. Wisła Płock wygrała 3:1 z Jagiellonią Białystok i wskoczyła na fotel lidera Ekstraklasy. Podopieczni trenera Radosława Sobolewskiego zanotowali siódme(!) zwycięstwo z rzędu i z równym bilansem bramek wskoczyli na pierwsze miejsce w tabeli. Gole dla płocczan strzelili Alan Uryga, Mateusz Szwoch i Jakub Rzeźniczak. Honorowe trafienie po stronie Jagi dał Patryk Klimala.

Wisła Płock liderem! Romanczuk nie podał ręki Furmanowi

Radosław Sobolewski odmienił oblicze "Nafciarzy" w taki sposób, że po serii 6 zwycięstw z rzędu byli na 4. miejscu w tabeli. W sumie zgromadzili 22 punkty. Zaledwie jedno "oczko" tracili do Cracovii, a do Pogoni Szczecin i Piasta Gliwice - po 2 punkty. Kolejne zwycięstwo oznaczało osiągnięcie pozycji lidera.

Tuż przed spotkaniem przywitać się mieli kapitanowie - Dominik Furman i Taras Romanczuk. Obaj panowie byli bohaterami konfliktu, w którym pomocnik z Płocka miał nazywać Romanczuka "Banderowcem". Kapitan Jagiellonii nie przybił piątki rywalowi, choć ten wyciągnął do niego rękę jako pierwszy.
Romańczuk nie podał ręki Furmanowi [unicode_pictographs]%F0%9F%98%86[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%98%86[/unicode_pictographs] #Ekstraklasa #WPŁJAG pic.twitter.com/Sjv52TRpTQ— Kuba Witkowski (@qbass889) October 27, 2019

Strzelanie rozpoczął Alan Uryga. Bardzo dobre dośrodkowanie Dominika Furmana w pole karne, gdize najwyżej wyskoczył obrońca, który mocnym uderzeniem głową kieruje piłkę do siatki. Była to 25. minuta spotkania. Po zmianie stron Jagiellonia złapała kontakt i była blisko remisu. W 56. minucie po szybko rozegranym rzucie rożnym z narożnika pola karnego centrował do niepilnowanego Patryka Klimali, który po "zgaszeniu" piłki uderzył z bliska nie do obrony.

Na 20 minut przed końcem spotkania prowadzenie Nafciarzom dał Mateusz Szwoch. Atomowe uderzenie pomocnika wylądowało w siatce. Bramkę weryfikował jeszcze sędzia za pomocą systemu VAR. W ostatnich minutach wynik podwyższył Jakub Rzeźniczak, który wykorzystał znakomite dośrodkowanie Dominika Furmana.

Atrakcyjność meczu: 7/10
Piłkarz meczu: Dominik Furman

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

[xlink]788d4774-a993-6b67-51d5-6fdb22a3c15e,6426dc67-3c16-87b5-afe7-3169740e4b26[/xlink]