PKO Ekstraklasa. Warta Poznań utrzymana. Rozbiła na wyjeździe Wisłę Płock 3:0!

7 maja 2022, 17:01 | KK

Warta Poznań zostaje na kolejny sezon w PKO Ekstraklasie. W 32. kolejce Zieloni roznieśli w Płocku Wisłę 3:0 (1:0). Przed przerwą gola strzelił Miłosz Szczepański, który wykorzystał fatalną pomyłkę Damiana Węglarza. W końcówce gospodarzy dobili Mateusz Kupczak oraz Frank Castaneda.

PKO Ekstraklasa: Wisła Płock - Warta Poznań 0:3

Jak padły bramki?

• 37 min 1:0 dla Warty - Damian Węglarz popełnił fatalny błąd zagrywając we własnym polu karnym pod nogi Miłosza Szczepańskiego, a ten z łatwością umieścił piłkę w siatce.
  • 84 min 2:0 dla Warty - Mateusz Kupczak przymierzył z rzutu wolnego. Piłka po rykoszecie odbiła się od muru i wpadła do bramki obok zaskoczonego Węglarza.
  • 85 min 3:0 dla Warty - Fatalna strata w środku pola Wisły. Frank Castaneda ruszył z piłką z połowy boiska i z łatwością wpakował futbolówkę do bramki rywali.

Co za błąd Węglarza[unicode_pictographs]%F0%9F%99%86[/unicode_pictographs]‍♂️ @WartaPoznan prowadzi z @WislaPlockSA po błędzie golkipera gospodarzy[unicode_pictographs]%F0%9F%91%80[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%93%BA[/unicode_pictographs]https://t.co/DCi0uT0uSB pic.twitter.com/Ojdkn1o5Ki— CANAL+ SPORT (@CANALPLUS_SPORT) May 7, 2022

.@WartaPoznan dobija @WislaPlockSA[unicode_pictographs]%F0%9F%98%B1[/unicode_pictographs] Kolejny błąd defensywy Nafciarzy i błysk Castanedy✨ pic.twitter.com/N1eq4fkg90— CANAL+ SPORT (@CANALPLUS_SPORT) May 7, 2022