menu

PKO Ekstraklasa. Waldemar Fornalik: Znowu prezentujemy się jak ten Piast, który grał o medale

20 grudnia 2020, 18:59 | krk

PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice w meczu 14. kolejki zremisował z wiceliderem Rakowem Częstochowa 0:0. - Rezultat jest wynikiem sprawiedliwym - przyznał po spotkaniu Waldemar Fornalik.


fot. Andrzej Szkocki/Polska Press

- Trafiliśmy na zespół, który jest wymagający. Nie grało nam się łatwo. Raków grał bardzo agresywnie, w wielu fazach grał mocnym pressingiem. Myślę, że w wielu fragmentach potrafiliśmy wychodzić spod tego pressingu. Rezultat 0:0 jest wynikiem sprawiedliwym. Jest powiedzenie, że jeśli meczu nie da się wygrać, to trzeba go zremisować. Można podsumować ten rok i powiedzieć, że mimo wszystko był to dla Piasta dobry rok. Zdobyliśmy brązowy medal, nie daliśmy plamy w europejskich pucharach, jedynie ten pierwszy okres w lidze nie był najlepszy, ale od jakiegoś czasu wszystko wróciło do normy. Znowu prezentujemy się jak ten Piast, który przez dwa ostatnie sezony walczył o medale. Trzeba być zadowolonym i z optymizmem patrzeć w przyszłość - powiedział Waldemar Fornalik.

- Chciałbym złożyć wszystkim wiernym kibicom Piasta Gliwice najserdeczniejsze życzenia świąteczne: Zdrowych, wesołych świąt. W nowym roku wszelkiej pomyślności, oby omijał was covid. A jeżeli kogoś dopadnie, to żebyście przechodzili tak łagodnie jak trener. Z tej perspektywy życzę Wam zdrowych i pogodnych świąt. Do zobaczenia, mam nadzieję, na trybunach w przyszłym roku - dodał szkoleniowiec.

PKO EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy


Polecamy