menu

PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa przełożył mecze z Radomiakiem i Górnikiem Zabrze

12 sierpnia 2021, 23:14 | KK

Raków Częstochowa w rewanżowym meczu III rundy eliminacji Ligi Konferencji pokonał po dogrywce Rubin Kazań 1:0. W ostatniej rundzie kwalifikacyjnej zmierzy się z belgijskim KAA Gent. W związku z awansem wicemistrz Polski przełożył swoje dwa najbliższe ligowe mecze.


fot. Karina Trojok

Spotkania Rakowa z Radomiakiem Radom w 4. kolejce i z Górnikiem Zabrze w 5. kolejce zostały przełożone na nowy termin - poinformował Departament Logistyki Rozgrywek. Nowa data zostanie podana po zakończeniu 4. rundy kwalifikacji, a także po ustaleniach z oficjalnymi nadawcami Ekstraklasy.

Do ligowej rywalizacji częstochowianie wrócą dopiero 29 sierpnia, kiedy na wyjeździe zmierzą się z Wisłą Płock.

- Przekładając mecze polskich drużyn grających w pucharach, dajemy im niezbędny komfort przygotowań do kluczowych i decydujących o awansie spotkań. Korzyści z awansów do kolejnych rund mogą być widoczne już za dwa lata dla każdej z naszych drużyn walczących w Europie. Awans w rankingu krajowym UEFA, może pozwolić naszym klubom na rozpoczynanie gry w pucharach o dwa tygodnie później – powiedział Dyrektor Operacyjny Ekstraklasy SA Marcin Stefański.

Wcześniej Departament Logistyki Rozgrywek o jeden dzień przesunął mecz 5. kolejki Legia Warszawa - Bruk-Bet Termalica. Zostanie on rozegrany w niedzielę 22 sierpnia 2021 roku. Zmianę wymusił termin spotkania mistrzów Polski ze Slavią w eliminacjach Ligi Europy. Pojedynek w Pradze odbędzie się trzy dni wcześniej (19 sierpnia godz. 19:00).

LIGA KONFERENCJI w GOL24


Więcej o LIDZE KONFERENCJI - newsy, wyniki, terminarze, tabele