PKO Ekstraklasa. Radomiak strzelił w ostatniej akcji meczu! Pasy pokonane

29 października 2021, 20:00 | DW

PKO Ekstraklasa. Radomiak Radom może się pochwalić nietypową statystyką. Beniaminek ma za sobą już siedem remisów i wszystko wskazywało na to, że z Cracovią na wyjeździe również zanotuje remis. Wynik 1:1 sprawiał, że piłkarze z Radomia nie wygrali jeszcze w tym sezonie na wyjeździe. W ostatniej akcji meczu Artur Bogusz wykonał fantastyczny strzał głową i zapewnił swojej drużynie 3 punkty!

Cracovia - Radomiak Radom 1:2 (0:1)
29.10.2021 krakow pilka nozna ekstraklasa mecz cracovia radomiak fot. anna kaczmarz / dziennik polski / polska press
1 / 9

Cracovii zwykle trudno gra się z beniaminkami. W tym sezonie nie jest jednak pod tym względem źle - remis z Górnikiem Łęczna (1:1) i zwycięstwo z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza (2:0). Radomiak nieźle sobie poczynał przed tą kolejką, miał tylko o punkt mniej od „Pasów”.

W 22. minucie goście otrzymali rzut karny. Luis Machado wpadł pole karne Cracovii, został powalony przez rywala i arbiter podyktował jedenastkę. O jej wykonanie pokłócili się Karol Angielski i Maurides. To Polak był wyznaczony do strzelania, więc wyszarpał futbolówkę z rąk kolegi z drużyny. Wszystko obserwowali kibice i telewizyjne kamery.

[polecane]22156153[/polecane]

W 56. minucie Radomiak powinien prowadzić dwoma bramkami. Maurides dostał piłkę w polu karnym Cracovii i w znakomitej sytuacji fatalnie spudłował. Po chwili odpowiedziała Cracovia. Piłkę w polu karnym gości dostał Michał Rakoczy, ale zachował się identycznie jak gracz Radomiaka.

Pasy wyrównały w 71. minucie. Znakomite dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło wprost na głowę Filipa Piszczka, który mocnym uderzeniem głową przełamał ręce bramkarza Radomiaka i mieliśmy remis w Krakowie.

Zespół Michała Probierza powinien wygrać to spotkanie. W 74. minucie, po kolejnym znakomitym dośrodkowaniu do strzału głową doszedł Pelle van Amserfoort, ale tym razem Filip Majchrowicz interweniował znakomicie.

W ostatniej akcji meczu padło dośrodkowanie z lewego skrzydła. Florian Loshaj nie upilnował Artura Bogusza i ten precyzyjnym strzałem głową pokonał Lukasa Hrosso!