PKO Ekstraklasa. Pokaz siły Śląska Wrocław. Przyszedł czas na pożegnanie z ŁKS-em?

14 czerwca 2020, 20:00 | DW

PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław potwierdził pucharowe zapędy i bardzo efektownie wygrał z ŁKS-em. Beniaminek naszej ligi nie miał żadnych szans w starciu z trzecim zespołem ligowej stawki, tracąc pierwzego gola już w 5. minucie. Po nieco ponad 20 minutach wrocławianie prowadzili już 3:0, a załamani goście czekali tylko na końcowy gwizdek. Ostateczny wynik to 4:0, bo w drugiej połowie, do dwóch asyst Erik Expósito dołożył również gola.

Śląsk Wrocław - ŁKS Łódź 4:0 (3:0)
1 / 8

Jak padły bramki?

• 5 minuta - Erik Expósito cofnął się po piłkę do środka pola, zagrał prostopadle do Markovicia, ten urwał się obrońcom i gdy Serb znalazł się już blisko bramki, uderzył płasko na dalszy słupek.
  • 17 minuta - Akcja lewą stroną boiska, Stiglec zagrywa do Picha, ten od razu piętką odgrywa do obrońcy. Gdy Chorwat był już przed polem karnym, wymienił jeszcze piłkę z Expósito i z zimną krwią pokonał Malarza.
  • 24 minuta - Pich przyjął futbolówkę, błyskawicznie obrócił się z nią i dograł do wybiegającego Płachety. Skrzydłowego niezwykle trudno dogonić, więc ten pobiegł co sił w nogach i mocnym strzałem pod poprzeczkę podwyższył prowadzenie.
  • 75 minuta - Dośrodkowanie z rzutu rożnego, do piłki najwyżej wyskoczył Erik Expósito. Mocno uderzył na bramkę, futbolówka odbiła się od linii bramkowej i wróciła na boisko. W powtórkach dopiero widać było, że Hiszpan zmieścił to uderzenie i do dwóch asyst zaliczył gola.

Piłkarz meczu: Erik Expósito