PKO Ekstraklasa. Podolski trafił, Bielica obronił karnego. Górnik Zabrze lepszy od Stal Mielec

5 lutego 2022, 17:01 | KK

PKO Ekstraklasa. Sobotni mecz pomiędzy Stalą Mielec i Górnikiem Zabrze zakończył się wygraną gości 2:1. Po 45 minutach gospodarze prowadzili 1:0, ale w drugiej połowie zabrzanie z nawiązką odrobili straty. Wyrównał Bartosz Nowak, a wynik spotkania ustalił Lukas Podolski. Bohaterem zabrzan był jednak Daniel Bielica, który w doliczonym czasie obronił rzut karny.

PKO Ekstraklasa: Stal Mielec - Górnik Zabrze 1:2

Jak padły bramki?

• 1:0 45 min - Sędzia Stefański podyktował rzut karny po faulu na Mateuszu Maku. Daniel Bielica wyczuł intencje Grzegorza Tomasiewicza, ale nie zdołał zatrzymać piłki.
  • 1:1 52 min - Bartosz Nowak dostał piłkę na linii pola karnego rywali i oddał mocny strzał z woleja, który powędrował niemal w samo okienko bramki gospodarzy.
  • 1:2 85 min - Po zagraniu Alasany Manneha Lukas Podolski uprzedził obrońcę Stali i wyszedł sam na sam z Rafałem Strączkiem. Podolski z łatwością minął bramkarza i umieścił piłkę w pustej bramce rywali.

Oceny piłkarzy po meczu Stal Mielec - Górnik Zabrze (w skali 1-6):

Stal Mielec

• Rafał Strączek - 4
  • Arkadiusz Kasperkiewicz - 3
  • Mateusz Matras - 3
  • Mateusz Żyro - 3
  • Albin Granlund - 3, (Marcin Flis - bez oceny)
  • Dawid Kort - 3, (Maciej Domański - 3)
  • Grzegorz Tomasiewicz - 4
  • Krystian Getinger - 3
  • Maksymilian Sitek - 3, (Adrian Szczutowski - brak oceny)