menu

PKO Ekstraklasa. Piotr Tworek po meczu z Górnikiem: My jesteśmy zespołem. U nas nie ma gwiazd i indywidualności

5 kwietnia 2021, 18:04 | Górnik TV/x-news

PKO Ekstraklasa. Warta Poznań wygrała na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 2:1. Bramki dla gości zdobyli Jan Grzesik i Mateusz Kupczak. Honorowego gola dla gospodarzy strzelił Jesus Jimenez. - My jesteśmy zespołem. U nas nie ma gwiazd i indywidualności. Pracujemy jako zespół i jako zespół zdobyliśmy 3 punkty. Zespół dzisiaj jest godny wyróżnienia i zasługuje na pochwały - mówi po spotkaniu trener Zielonych Piotr Tworek.


fot.

- Bardzo cieszymy się z dzisiejszego wygranego meczu i trzech punktów. Przygotowując się do tego spotkania, zdawaliśmy sobie sprawę z tego gdzie jedziemy i z jak dobrym zespołem przychodzi nam się mierzyć. Ostatnie 2 tygodnie poświęciliśmy po to, żeby nie dać Górnikowi. Pokazać tych atutów, które niewątpliwie ma. Uważam, że pierwsza połowa była bardzo dobra w naszym wykonaniu. Mecz nam się zaczął trochę wymykać spod kontroli po stracie bramki. Natomiast konsekwencją, dyscypliną i zaangażowaniem zespołu na boisku do samego końca dowieźliśmy wynik. Ogromnie się cieszę, że mogliśmy sprawić świąteczny prezent kibicom, bo myślę, że na pewno nas wspierają i dopingują. Teraz czekają nas przygotowania do meczu ze Stalą Mielec. Myślę, że w dobrych nastrojach - oznajmił Piotr Tworek.

- Jimenez, Boakye, Manneh to piłkarze o niesamowitych umiejętnościach i jeżeli otrzymywaliby podania od swoich pomocników czy obrońców, to na pewno napsuliby nam sporo krwi. Dlatego musieliśmy zrobić wszystko, żeby wyłączyć ich z możliwości operowania piłką, a po drugie zaskoczyć ich ustawieniem. Taki tez był plan - oświadczył trener Warty Poznań.

- Płyta boiska była bardzo dobrze przygotowana. Naprawdę można było pograć w piłkę. Jeszcze nie jesteśmy utrzymani. Ten zespół ma jeszcze rezerwy i na pewno przeogromne piłkarskie umiejętności. Nie ma nic przyjemniejszego niż grać i posiadać piłkę, a nie tylko kontratakować - stwierdził szkoleniowiec.


Polecamy