PKO Ekstraklasa. Pierwsze gole Warty Poznań w nowym sezonie! Pewne zwycięstwo w Płocku

25 września 2020, 19:53 | DW

PKO Ekstraklasa. Warta Poznań pewnie pokonała w Płocku miejscową Wisłę. Poznaniacy wykorzystali swoich wysokich obrońców i stałe fragmenty gry. To właśnie po nich beniaminek strzelił dwa pierwsze gole. Najpierw dośrodkowanie z rzutu rożnego Łukasza Trałki wykorzystał Aleks Ławniczak. Po zmianie stron z celnej wrzutki doświadczonego pomocnika skorzystał Bartosz Kieliba. Sygnał do ataku po stronie Wisły dał Filip Lesniak, ale pod koniec meczu do dwóch asyst Trałka dołożył gola zza pola karnego. Warta odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. To jednocześnie pierwsza wygrana beniaminka w tej edycji PKO Ekstraklasy.

Pierwsze gole Warty w nowym sezonie! Wygrana poznaniaków w Płocku
1 / 5

Wisła Płock - Warta Poznań 1:3 (0:1)

Niewiele zapowiadało taką skuteczność Warty w meczu z Wisłą Płock. Zaczęło się jednak kapitalnie. W 29. minucie pierwszego od 25 lat gola dla poznaniaków strzelił młodzieżowiec Aleks Ławniczak. Stały fragment gry gości. Łukasz Trałka dośrodkował z narożnika boiska w pole karne, tam najwyżej wyskoczył Ławniczak i strzałem głową pokonał bramkarza. Wzorowe rozegranie rzutu rożnego przez gości.

Jeszcze przed przerwą znowu groźnie dośrodkował Trałka i po raz kolejny do sytuacji strzeleckiej doszedł Ławniczak. Tym razem jednak Kamiński w porę zorientował się, co goście planują i z najbliższej odległości zablokował uderzenie. Dobitka Trałki z ostrego kąta poszybowała obok bramki.

Bramkarz Wisły wyciągnął wnioski po pierwszym golu, ale po przerwie znów zapomniał o atucie gości. W 48. minucie było już więc 2:0 dla Warty! Dośrodkowanie z prawej strony boiska, Kieliba może nie wyskoczył tak wysoko, jak Ławniczak przy pierwszym golu, ale wygrał pojedynek ze Zbozieniem i wpakował futbolówkę tuż pod poprzeczkę.

Płocczanie mieli duży problem z kreowaniem sytuacji. Kontaktowego gola strzelili dopiero w 79. minucie. Kiepska interwencja Grzesika, piłka spadła wprost pod nogi Lesniaka, a ten lekkim strzałem pokonał Lisa.

Zwycięstwo przypieczętował jednak niezawodny Łukasz Trałka. Płaskie dogranie ze skrzydła w pole karne. Za lekko wybił piłkę Michalski i dopadł do piłki doświadczony pomocnik. Z pierwszej piłki huknął na dalszy słupek, pokonując jednocześnie Kamińskiego!