PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice udzielił lekcji Stali. Mielczanie razili nieskutecznością

31 lipca 2021, 16:55 | psz

PKO Ekstraklasa. Udana rehabilitacja Piasta za domową porażkę z Rakowem Częstochowa na inaugurację sezonu. W sobotę zawodnicy Waldemara Fornalika pewnie zwyciężyli ze Stalą w Mielcu (2:0). Obie bramki dla gości padły jeszcze przed przerwą, a asysty przy nich zanotował Patryk Lipski.

Mecz Stal Mielec - Piast Gliwice 0:2 (31.07.2021)

Jak padły bramki?

• 0:1 (18. minuta) - Kapitalne podanie od Patryka Lipskiego do wychodzącego na czystą pozycję Kristophera Vidy, a ten z wyczucie przerzucił piłkę nad bramkarzem Stali. Po weryfikacji przez VAR, trafienie dla gości zostało jednak uznane.
  • 0:2 (45+3. minuta) - Po raz kolejny szybki atak gości, Patryk Lipski zdecydował się na dośrodkowanie na dalszy słupek. Tam nabiegł na piłkę Arkadiusz Pyrka i strzałem głową zaskoczył Michała Gliwę.

Atrakcyjność meczu: 5,5/10
Piłkarz meczu: Patryk Lipski