PKO Ekstraklasa. Pewne zwycięstwo Piasta ze Śląskiem. 9. mecz bez porażki gliwiczan

6 lutego 2021, 16:50 | psz

PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice odniósł pewne zwycięstwo nad Śląskiem Wrocław (2:0) w sobotnim meczu 16. kolejki PKO Ekstraklasy. Bohaterem spotkania został Michał Żyro, którym zdobył bramkę głową, a później dołożył asystę. Tym samym podopieczni Waldemara Fornalika przedłużyli serię meczów bez porażki do dziewięciu.

Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 2:0
1 / 7

Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 2:0 (06.02.2021). Jak padły bramki?

• 1:0 (23. minuta) - Wydawało się, że to Śląsk jest bliższy strzelenia bramki, a tu niespodzianka. Po prawej stronie pograli Tomasz Jodłowiec z Arkadiuszem Pyrką. Drugi z wymienionych dostał piłkę z prawej strony pola karnego i tuż przed linią końcową miękko wrzucił przed bramkę do Michała Żyry, który sfinalizował akcję celną główką.
  • 2:0 (58. minuta) - Fatalna strata Waldemara Soboty przyniosła opłakany skutek. Pierwszy strzał Patryka Sokołowskiego został zablokowany i piłka nalazła się u Michał Żyry. Jego próba również została powstrzymana, ale do odbitej piłki umiejętnie stopę przystawił Patryk Sokołowski, którego strzał - po rękawicach bramkarza - wpadł do siatki.