PKO Ekstraklasa. Odrodzenie Rakowa Częstochowa w Bełchatowie. Arka Gdynia coraz bliżej dna

14 września 2019, 16:50 | DW

PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa pokonał Arkę Gdynia 2:0 i niemal przez całe spotkanie miał wyraźną przewagę nad rywalami. Bramkę w pierwszej połowie zdobył Jarosław Jach, który wrócił do Ekstraklasy po nieudanej przygodzie z Crystal Palace. Gości w drugiej połowie dobił Felicio Brown Forbes, który delikatną podcinką pokonał Pavelsa Steinborsa. Arkowcy spadli na 14. miejsce w tabeli, ale jeśli ŁKS i Korona zapunktują, spadną na samo dno.

Raków Częstochowa - Arka Gdynia 2:0
1 / 3

Odrodzenie Rakowa w Bełchatowie. Arka coraz bliżej dna

[przycisk_galeria]

Raków chyba potrafi grać w Bełchatowie z drużynami z Trójmiasta. Wcześniej pokonali Lechię Gdańsk 2:1, a dzisiaj wygrali z Arką 2:0. Podopieczni Marka Papszuna przez całe spotkanie mieli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Już w 11. minucie mogli wyjść na prowadzenie. Miękka wrzutka w pole karne i Daniel Bartl zamiast mocno uderzyć na bramkę, tylko podał futbolówkę Steinborsowi. Arka odpowiedziała mocnym uderzeniem z woleja, ale tylko w boczną siatkę uderzył Jan Łoś.

Pierwsza bramka w meczu padła w 31. minucie. Aut wykonany z prawej strony Rakowa, zagranie do Schwarza, który tak dośrodkował piłkę, że ta poszybowała nad głowami wszystkich obrońców i wpadła na głowę Jacha. Obrońca z ostrego kąta, strzałem na bliższy słupek, pokonał Steinborsa.

#AkcjaMeczuJarosław Jach w bardzo dobrym stylu wraca do @_Ekstraklasa_. @rksrakow wygrywa trzeci mecz w tym sezonie! pic.twitter.com/Syyw8XeuLD— CANAL+ SPORT (@CANALPLUS_SPORT) September 14, 2019

Arkowcy zagrali bezzębny mecz, ani razu nie podkręcili tempa spotkania. Trudno się więc dziwić, że przez całe 90 minut stowrzyli może dwie okazje na zdobycie gola. W obu jednak świetnie między słupkami spisał się Michał Gliwa.

Na 10 minut przed końcem meczu Felicio Brown Forbes podwyższył prowadzenie. Przejęcie piłki w środku pola, Skóraś poprowadził kawałek piłkę i znalazł kompletnie niepilnowanego Brown Forbesa. Ten lekką podcinką pokonał Steinborsa Arka bezradna w starciu z beniaminkiem.

Atrakcyjność meczu: 4/10
Piłkarz meczu: Jarosław Jach
Widzów: 2 511

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

[xlink]f6aa031d-871e-79a8-2f37-5ec30de0927e,0ec5f473-eb18-45a8-d577-53c799eb8786[/xlink]