menu

PKO Ekstraklasa. Marcin Brosz po meczu z Wartą: Zdecydowanie stwarzamy zbyt małą liczbę sytuacji

5 kwietnia 2021, 18:42 | Górnik TV/x-news

PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze przegrał u siebie z Wartą Poznań 1:2. Bramki dla gości zdobyli Jan Grzesik i Mateusz Kupczak. Honorowego gola dla gospodarzy strzelił Jesus Jimenez. - Zdecydowanie stwarzamy zbyt małą liczbę sytuacji - przyznał po meczu trener gospodarzy, Marcin Brosz.


fot.

- Szukaliśmy innego ustawienia i zmian na drugą połowę, żeby grać zdecydowanie więcej do przodu. Chcemy trzymać intensywność, grać do przodu i stwarzać sytuacje, ale tylko fragmentami w drugiej połowie byliśmy w stanie to narzucić i wtedy byliśmy groźni, natomiast tych fragmentów było zdecydowanie za mało, żeby osiągnąć korzystny wynik - ocenił Marcin Brosz.

- Zdecydowanie stwarzamy zbyt małą liczbę sytuacji. Jeżeli gramy dwójką napastników to oczekujemy, że tych sytuacji będzie więcej. Szukamy różnych rozwiązań nie tylko jeśli chodzi o ustawienie z przodu, ale też linii pomocy - wyjaśnił trener Górnika Zabrze.

- Jak już dostaliśmy się pod pole karne przeciwnika, to nie potrafiliśmy się tam utrzymać. Tych sytuacji było zbyt mało i zbyt mało wygrywaliśmy pojedynków. Nie szukaliśmy miejsca z przodu, wolnych przestrzeni, żeby wykorzystywać grę jeden na jeden. Również formacja obrony nie szła za grupą ofensywną i stąd się brało, że tych sytuacji było zbyt mało, żeby odnieść korzystny wynik - powiedział szkoleniowiec "Górników".


Polecamy