menu

PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa traci dwóch podstawowych piłkarzy. Cezary Miszta i Paweł Wszołek kontuzjowani

4 kwietnia 2022, 15:02 | psz

PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa notuje świetną serię na wiosnę i jest już praktycznie pewna utrzymania w PKO Ekstraklasie. W kolejnych spotkaniach Aleksandar Vuković nie będzie mógł skorzystać z dwóch podstawowych dotąd piłkarzy. Przez kilkutygodniowe kontuzje wypadli ze składu Cezary Miszta i Paweł Wszołek.

Paweł Wszołek nabawił się kontuzji w meczu z Lechią Gdańsk
Paweł Wszołek nabawił się kontuzji w meczu z Lechią Gdańsk
fot. Szymon Starnawski

Cezary Miszta i Paweł Wszołek kontuzjowani


Cezary Miszta podczas piątkowego treningu doznał kontuzji kolana i nie wystąpił w sobotę przeciwko Lechii Gdańsk (2:1). Jak informuje oficjalna strona Legii Warszawa, przeprowadzone badania wykazały częściowe uszkodzenie więzadła pobocznego stawu kolanowego. 20-latka czeka kilkutygodniowa przerwa w grze.

W bramce Wojskowych należy się spodziewać pozyskanego niedawno Richarda Strebingera, który w ostatnim spotkaniu zanotował obiecujący debiut. Nie zanosi się na to, by "Vuko" odkurzył 42-letniego Artura Boruca.

Ze składu mistrzów Polski wypadł również Paweł Wszołek, który nabawił się urazu podczas spotkania z Lechią i musiał opuścić murawę w 69. minucie. W jego przypadku mowa o uszkodzeniu mięśnia dwugłowego uda. Zawodnik wypożyczony z Unionu Berlin również odpocznie przez kilka najbliższych tygodni.

źródło: Legia Warszawa

EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy


Polecamy