PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa rozjechała Jagiellonię. Dublet Kante, premierowy gol Pekharta

22 lutego 2020, 19:23 | Tomasz Dębek

PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa po dwóch golach Jose Kante oraz po jednym Marko Vesovicia i Tomasa Pekharta pokonała Jagiellonię Białystok 4:0. To jej siódme zwycięstwo z rzędu przy Łazienkowskiej. Stołeczna drużyna utrzymała miejsce na czele ligowej tabeli. Jagiellonia na wiosnę jeszcze nie zdobyła bramki. Na trybunach zasiadło 17 tysięcy widzów.

PKO Ekstraklasa: Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 4:0

Goście na początku meczu nie pokazali wiele. Rzadko wydostawali się z piłką poza własną połowę, grali bez widocznego pomysłu i dokładności. Ich sytuacji nie ułatwiło też to, że już od siódmej minuty przegrywali. Po dośrodkowaniu w pole karne wybita piłka trafiła pod nogi Marko Vesovicia, ten zdecydował się na strzał i (po rykoszecie, który zmylił bramkarza) pokonał Dejana Iliewa.

Dominacja Legii trwała w najlepsze, a potwierdził ją gol Jose Kante w 30. minucie. Z prawej strony dośrodkował Arvydas Novikovas, a Gwinejczyk urwał się obrońcom i nie dał szans Iliewowi strzałem głową. Strata drugiej bramki nieco zmobilizowała gości - niedługo później udało im się oddać pierwszy strzał na bramkę rywali. Poszybował jednak wysoko nad poprzeczką.

Po bardzo słabej pierwszej części gry trener Jagiellonii w przerwie dokonał dwóch zmian. Na boisku pojawili się Juan Camara oraz były zawodnik Legii Ariel Borysiuk Goście zaczęli grać odważniej i pojawiać się w okolicach pola karnego Wojskowych. Przewagę wciąż mieli jednak legioniści. Szybko strzelili też gola na 3:0 po tym, jak w ogromnym zamieszaniu w polu bramkowym najlepiej odnalazł się niezawodny Kante.

Niespełna 20 minut przed końcem regulaminowego czasu gry Kante zdobył kolejną bramkę, sędzia dopatrzył się jednak pozycji spalonej. Chwilę później Gwinejczyk zszedł z murawy, a zastąpił go debiutujący w Legii Tomas Pekhart. 30-latek szybko pokazał się kibicom z dobrej strony. Wykorzystał już pierwszą dogodną sytuację i w 90. minucie ustalił wynik na 4:0.
W Warszawie nie było żadnych wątpliwości! [unicode_pictographs]%F0%9F%94%9D[/unicode_pictographs] @LegiaWarszawa wygrała z @Jagiellonia1920 aż 4:0! [unicode_pictographs]%F0%9F%94%A5[/unicode_pictographs]Strzelanie zakończył Tomáš Pekhart, który zadebiutował w barwach Wojskowych, więc #AkcjaMeczu należy do niego! [unicode_pictographs]%F0%9F%91%8F[/unicode_pictographs] pic.twitter.com/dzpolr60ZQ— CANAL+ SPORT (@CANALPLUS_SPORT) February 22, 2020

Legia pewnie zdobyła trzy punkty i może czekać na wynik niedzielnego meczu Cracovii, którą czeka trudny wyjazd do Gliwic. W następnej kolejce kibiców czeka mecz na szczycie - w sobotę 29 lutego "Pasy" przyjadą na Łazienkowską.

Piłkarz meczu: Jose Kante
Atrakcyjność meczu: 6/10

EKSTRAKLASA w GOL24

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

[xlink]bfc3366c-17d9-2963-7029-cf70e61e831c,18c1f651-981b-78e7-9950-3517d224c7c9[/xlink]