PKO Ekstraklasa. Górnik nieznacznie lepszy od Zagłębia. Poziom? Żenujący

26 lipca 2019, 19:58 | DW

PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze nieznacznie pokonał Zagłębie Lubin w pierwszym meczu 2. kolejki. Gospodarze nie atakowali w pierwszej połowie, ale po zmianie stron potrafili stworzyć zagrożenie pod bramką Konrada Forenca. Miedziowi natomiast przez całe spotkanie mieli poważne problemy z rozegraniem piłki. Zwycięską bramkę zdobył Jesus Jimenez, który wykorzystał podanie Borisa Sekulicia.

26072019 zabrze mecz o mistrzostwo ekstraklasy gornik zabrze zaglebie lubin nz z nr 19 kamil zapolnik gornik arkadiusz gola polska press
26072019 zabrze mecz o mistrzostwo ekstraklasy gornik zabrze zaglebie lubin nz z nr 5 pawel bochniewicz gornik arkadiusz gola polska press
26072019 zabrze mecz o mistrzostwo ekstraklasy gornik zabrze zaglebie lubin nz z nr 3 boris sekulic gornik arkadiusz gola polska press
1 / 4

Spotkanie od samego początku nie stało na wysokim poziomie. Drużyny miały przede wszystkim jedno zadanie - uniemożliwić rywalom przeprowadzenie składnej akcji. Pierwszą połowę skończyliśmy więc na niewielu sytuacjach pod bramkami, a ostrej walki w środku pola. Dopiero po zmianie stron coś ruszyło.

Górnik rozpoczął nieco odważniej drugą połowę, ale po dwóch niewykorzystanych szansach znów schował się na własnej połowie. Najpierw strzał Zapolnika z trudem obronił Forenc, a następnie miękkiej wrzutki w pole karne nie wykorzystał Igor Angulo.

W 73. minucie Górnik wyszedł na prowadzenie. Sekulić zagrał "na ścianę" do Wolsztyńskiego. Ten od razu odegrał do przodu, a obrońca Górnika płasko obsłużył Jimeneza. Hiszpanowi wystarczyło tylko dostawić nogę. Tuż po końcowym gwizdku Marcin Brosz wpadł w euforię. Zabrzanie po dwóch kolejkach mają już cztery punkty na koncie.

Atrakcyjność meczu: 3/10
Piłkarz meczu: Jesus Jimenez
Widzów: 17 068

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

[xlink]788d4774-a993-6b67-51d5-6fdb22a3c15e,6426dc67-3c16-87b5-afe7-3169740e4b26[/xlink]