PKO Ekstraklasa. Gol tuż przed końcowym gwizdkiem. Radomiak lepszy od Warty Poznań

20 sierpnia 2021, 22:29 | KK

PKO Ekstraklasa. Radomiak rzutem na taśmę pokonał u siebie Wartę Poznań w meczu 5. kolejki. Gospodarze zwycięskiego gola strzelili w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Wcześniej rzutu karnego nie wykorzystał Leandro. Dla beniaminka to druga wygrana w sezonie.

PKO Ekstraklasa. Radomiak Radom - Warta Poznań 1:0

Pierwsza połowa należała do Radomiaka, ale podopieczni trenera Dariusza Banasika nie stworzyli sobie dogodnej okazji bramkowej. Raz po strzale Damiana Jakubika bramkarz Adrian Lis sparował piłkę na słupek.

Druga połowa mogła rozpocząć się dla Radomiaka wręcz rewelacyjnie. Sędzia Tomasz Musiał za faul Jana Grzesika na Raphaelu Rossim podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Leandro i przegrał pojedynek z golkiperem Warty.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów. Meik Karwot zagrał piłkę w pole karne, gdzie całą akcję zamknął Mario Rondon i strzałem głową pokonał Adriana Lisa. Za kilkanaście sekund Tomasz Musiał zakończył mecz.

Jak padła bramka?

• 1:0 90+(2) - Meik Karwot z lewego narożnika pola karnego posłał piłkę na dalszy słupek, skąd skuteczną główką akcję "zamknął" rezerwowy Mario Rondon.

Piłkarz meczu: Meik Karwot
Atrakcyjność meczu: 4/10

W 56. minucie Leandro (Radomiak) nie wykorzystał rzutu karnego (Adrian Lis obronił).