PKO Ekstraklasa. Cztery minuty Lecha! Zabójczy początek Kolejorza i pewne zwycięstwo nad Bruk-Betem Termalicą

13 sierpnia 2021, 19:55 | DW

PKO Ekstraklasa. Lech Poznań wyjechał do Niecieczy, by bronić fotelu lidera. Prowadził 2:0 już po czterech minutach po fantastycznym trafieniu Barry'ego Douglasa z rzutu wolnego i sprycie Joao Amarala. Słoniki próbowały wyrównać, ale stać ich było tylko na trafienie z rzutu karnego do przerwy. W drugiej połowie Mikael Ishak dobił beniaminka.

Bruk-Bet Termalica - Lech Poznań 1:3 (1:2)

Bruk-Bet Termalica - Lech Poznań 1:3 (1:2). Jak padły bramki?

• 3. minuta - Barry Douglas pokonał bramkarza uderzeniem z rzutu wolnego. Fantastyczny strzał na bliższy słupek i Tomasz Loska za późno zareagował, aby móc interweniować.

• 4. minuta - Fatalny błąd Tomasza Loski, który podał piłkę prosto do Amarala. Ten minął łatwo obrońcę i wpakował futbolówkę do siatki.

• 41. minuta - Rzut karny dla Bruk-Betu! Sfaulowany w szesnastce Grzybek! Przewinił Ishak. Wlazło pewnie uderzył z karnego, zupełnie w inną stronę niż rzucił się Van der Hart.

• 81. minuta - Po dobrze dorzuconej z rogu piłce głową zgrał ją Milic, a Ishak wygrał pojedynek z obrońcą i również z główki wpakował ją do sieci.