menu

PKO Ekstraklasa. Aleksandar Vuković: Zimą trudno było sobie wyobrazić taki finisz

25 maja 2023, 20:03 | Krzysztof Kowalski

PKO Ekstraklasa. Piłkarze Piasta Gliwice mieli się wiosną bronić przed spadkiem, a przed ostatnią kolejką zapewnili sobie piąte miejsce - Zimą trudno było sobie wyobrazić taką sytuację – przyznał ich trener Aleksandar Vuković. W sobotę jego zespól podejmie zdegradowaną już Lechię Gdańsk.


fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

Piast pobił klubowy rekord meczów bez porażki


- Moje marzenia sięgały tego, żebyśmy przed tym spotkaniem mieli zapewnione utrzymanie. Teraz chcemy skończyć bardzo dobre dla nas półrocze zwycięstwem – dodał.

Piast w poprzedniej kolejce pobił klubowy rekord, notując 12. ligowe starcie bez porażki. Vuković na stanowisku szkoleniowca zastąpił pod koniec października Waldemara Fornalika. Do rundy wiosennej zespół przystąpił z 16., spadkowej pozycji w tabeli.

- Nie zboczyliśmy z obranego toru. Mimo wcześniejszego zrealizowania celu, postawa drużyny w kolejnych spotkaniach się nie zmieniła i – mam nadzieję – tak też będzie w sobotę. Trudno podświadomie uciec od komfortu, jaki mamy, ale dyscyplina, sposób gry, powinny być na podobnym poziomie jak w całej rundzie – zaznaczył.

Podkreślił, że mimo braku stawki sobotniego spotkania Piast zagra w najmocniejszym możliwym składzie. - Nikt nie dostanie minut z litości. Jedyną niespodzianką będzie pożegnanie naszego legendarnego bramkarza, a obecnie członka sztabu szkoleniowego Jakuba Szmatuły. Myślę, że będzie czas, by mógł się pojawić na boisku – wyjaśnił trener.

Vuković o okienku transferowym: Zawsze potrzeba świeżej krwi, wzmocnień


Zauważył, że trudno ocenić, jak przebiegnie w klubie „okienko transferowe”.

- Najważniejszy jest teraz odpoczynek dla zawodników, którzy od 3 grudnia pracują na dużej intensywności. Trzy tygodnie pozwolą im na regenerację. Cieszę się, że ten skład się obronił, zimą wielkich zmian nie zrobiliśmy i to była dobra decyzja. Dla rozwoju drużyny zawsze potrzeba świeżej krwi, wzmocnień. Myślę, że będą. Mam też nadzieję, że większość zawodników z nami zostanie i wtedy nie będziemy potrzebowali nie wiadomo ilu nowych graczy – stwierdził szkoleniowiec.

Gliwiczanie po wodzą serbskiego szkoleniowca w rundzie wiosennej przegrali tylko dwa spotkania – z Legią Warszawa i Rakowem Częstochowa, co pozwoliło im awansować z 16. miejsca na piąte. Są niepokonani od 19 lutego.

42-letni Szmatuła zimą zakończył karierę zawodniczą i dołączył do sztabu. Jest związany z Piastem od 2008 roku. PAP

EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy


Polecamy