menu

Piłkarskie Orły: Wiktor Sawicki prowadzi na Pomorzu Zachodnim. Brakuje Portowców

15 września 2023, 22:00 | Maurycy Brzykcy

Piłka nożna. W połowie września na prowadzeniu jest Wiktor Sawicki z Wybrzeża Rewalskiego Rewal. Brakuje piłkarzy Pogoni Szczecin.

Drużyna Wybrzeża Rewal jest w czołówce tabeli IV ligi m.in. dzięki bramkom Wiktora Sawickiego.
Drużyna Wybrzeża Rewal jest w czołówce tabeli IV ligi m.in. dzięki bramkom Wiktora Sawickiego.
fot. Wybrzeże Rewal Facebook

Ostatnie dwa miesiące należały do Efthymiosa Koulourisa. Grecki napastnik szybko nastrzelał sporo goli, ale w ostatnich tygodniach zaciął się, zupełnie jak cała Pogoń Szczecin. Drużyna trenera Jensa Gustafssona jest w wyraźnym dołku i w sobotę będzie się starała z niego wydostać podczas domowego spotkania z Koroną Kielce. Szkoleniowiec miał czas pracę nad zespołem podczas przerwy na grę reprezentacji.

Słabszą formę Portowców wykorzystał m.in. Wiktor Sawicki. Zawodnik Wybrzeża Rewalskiego zdobył we wrześniu już 6 bramek na boiskach IV ligi. Wystarczyły do tego dwa spotkania. Wybrzeże we wrześniu pokonało Darłovię Darłowo na wyjeździe 7:1 oraz 5:0 Unię Dolice w meczu domowym. Ekipa z Rewala jest na 4. miejscu w IV lidze z trzema punktami straty do rewelacyjnych ekip z Koszalina.

W sierpniu wysoko w zestawieniu był Damian Niedojad z trzecioligowych Błękitnych Stargard. Września napastnik także nie odpuszcza. Niedojad zajmuje obecnie 3. miejsce w zestawieniu z 2 golami na koncie. Taki sam wynik mają inni gracze III ligi - Adam Ładziak i Szymon Kapelusz ze Świtu Szczecin.

„Piłkarskie Orły” to kontynuacja porównywania i klasyfikowania najskuteczniejszych strzelców w najwyższych polskich ligach.
Celem jest wyłonienie oraz nagrodzenie najlepszych strzelców piłkarskich w kategorii męskiej i kobiecej, biorąc pod uwagę sumę goli zdobytych przez zawodników/zawodniczki klubów piłkarskich biorących udział w krajowych, zawodowych rozgrywkach ligowych na poziomie: ekstraklasy/ekstraligi, I, II I III, IV ligi oraz w Pucharze Polski a także bramek zdobytych w europejskich pucharach. W roku 2023 rozszerzyliśmy grono klasyfikowanych goleadorów o tych występujących w IV lidze. Współczynniki, przez które mnożymy gole przyznając miejsca w naszym rankingu: dla ekstraklasy/ekstraligi - wynosi 2; dla I ligi - 1,75; dla II ligi - 1,5; dla III ligi - 1; dla IV ligi - 0,625; dla Pucharu Polski - 2; dla Europejskich Pucharów - 2,5.