menu

Piłkarskie Orły. Mateusz Sowiński z Sokoła Sieniawa odebrał medal za triumf w marcowym notowaniu

24 maja, 09:30 | kostek

Przed meczem Texom Sokół Sieniawa – Podlasie Biała Podlaska, zawodnik Sokoła Mateusz Sowiński odebrał medal za klasyfikacja Piłkarskie Orły w marcu.

Mateusz Sowiński
Mateusz Sowiński
fot. Grzegorz Kostka

Nasz marcowy laureat strzelił trzy bramki co przełożyło się na 3 punkty w klasyfikacji Piłkarskich Orłów. Napastnik z Sieniawy wyprzedził Konrada Bucia ze Stali Łańcut, który zgromadził 2,5 punktu. Swoje bramki w marcu strzelał w dwóch meczach. Wpierw trafił z Wieczystą Kraków i była to bramka wyrównująca, która dodała skrzydeł Sokołom. Dwie kolejne bramki zdobył w zaległym spotkaniu z Chełmianką. Mateusz Sowiński do Sieniawy trafił w zimowym okienku transferowym z drugiej drużyny Korony Kielce. Wychowanek Wisły Sandomierz szybko wkomponował się sieniawską drużynę. Ofensywny zawodnik Sokoła jest ważnym ogniwem drużyny. W rundzie wiosennej Mateusz wystąpił w 9 meczach, w których zdobył cztery bramki.

- Mateusz jest bardzo dobrym zawodnikiem pod każdym względem, cechuje go przede wszystkim myślenie na boisku. Jest bardzo dużym wzmocnieniem Sokoła napisał:


- mówi kolega z boiska, Damian Skała.

Jeśli Mateusza Sowińskiego nie dopadnie jakaś kontuzja, to sieniawski Sokół powinien jeszcze nie raz cieszyć się z bramek jak i asyst swojego zawodnika.