menu

Piłkarskie Orły: Gracze Śląska Wrocław na czele listopadowego rankingu

10 listopada 2023, 12:03 | Dawid Foltyniewicz

PIŁKA NOŻNA. Mateusz Stawny, Erik Expósito i Piotr Samiec-Talar - to czołowa trójka listopadowego rankingu Piłkarskie Orły.


fot. slaskwroclaw.pl

W ścisłej czołówce znajdują się wyłącznie gracze Śląska Wrocław. Należy jednak podkreślić, że aktualny lider - Mateusz Stawny - na co dzień występuje w drugim zespole WKS-u. 20-latek w meczu III ligi z Lechią Zielona Góra dwukrotnie pokonywał bramkarza rywali, dzięki czemu zapewnił swojemu zespołowi jeden punkt (2:2). - Rzadko strzelam gole, a co dopiero dwa w jednym meczu. Była oczywiście chrapka na hattricka, ale najważniejsza dla mnie zawsze jest gra z tyłu - powiedział Stawny po zakończeniu meczu.

[polecany]25642185[/polecany]

Bezpośrednio za plecami Stawnego plasuje się Erik Expósito, aktualny lider klasyfikacji strzelców PKO Bank Polski Ekstraklasy. Kapitan pierwszej drużyny Śląska w sezonie 2023/2024 ma na koncie już 12 ligowych bramek. Ostatnie trafienie zanotował w wygranym spotkaniu z ŁKS-em Łódź (2:1). W środę Hiszpan odwiedził wrocławskie zoo i... nakarmił kapibary. Z przymrużeniem oka można więc powiedzieć, że urocze zwierzęta nie muszą już głodować po tym, jak wiosną władze Wrocławia postanowiły przekazać Śląskowi 4 mln zł, które pierwotnie miały trafić do zoo.

We wspomnianym wcześniej starciu z ŁKS-em na listę strzelców wpisał się też Piotr Samiec-Talar, który w ostatnich tygodniach stał się jedną z kluczowych postaci ekipy prowadzonej przez Jacka Magierę. 22-letni napastnik zaliczył fantastyczny występ w październikowym meczu z Legią Warszawa (4:0).

[polecany]25641009[/polecany]

Gdy opuszczamy czołową trójkę listopadowego rankingu Piłkarskie Orły, robi się ciekawie. Czwarte miejsce zajmuje obecnie Grzegorz Kuświk, czyli zawodnik, którego zapewne nie trzeba przedstawiać obserwatorom Ekstraklasy. 36-latek występował m.in. w GKS-ie Bełchatów, Ruchu Chorzów, Lechii Gdańsk, Stali Mielec i Wiśle Płock. Od sezonu 2021/2022 reprezentuje barwy Zenitu Międzybórz. Kuświk w ostatniej kolejce dolnośląskiej IV ligi zapisał przy swoim nazwisku hat-tricka, a jego zespół rozbił Chrobrego II Głogów 4:0.


Polecamy