menu

Piast Gliwice zaczął przygotowania. Waldemar Fornalik: Liczę na to, że Jorge Felix dogra do końca sezonu

8 stycznia 2020, 21:01 | Tomasz Kuczyński

Mistrz Polski Piast Gliwice rozpoczął w środę przygotowania do rundy wiosennej PKO Ekstraklasy. Trener Waldemar Fornalik ma do dyspozycji ten sam skład, co jesienią, ale zapowiada korekty w drużynie.

Waldemar Fornalik.
fot. Polska Press
Szczecin 08 12 2019 mecz pilki noznej pko ekstraklasy pogon szczecin granatowo borfdowe stroje kontra piast gliwice stroje czerwone na zdjeciu trener piasta waldemar fornalik fot. andrzej szkocki / polska press
fot. Andrzej Szkocki / Polska Press
18.10.2019 krakow pilka nozna ekstraklasa mecz wisla krakow piast gliwice trener waldemar fornalik fot. anna kaczmarz / dziennik polski / polska press
fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
18.10.2019 krakow pilka nozna ekstraklasa mecz wisla krakow piast gliwice trener waldemar fornalik fot. anna kaczmarz / dziennik polski / polska press
fot. Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
1 / 4

Piast Gliwice wrócił do trenowania od zajęć na boisku ze sztuczną murawą w Rybniku-Kamieniu. Wcześniej w Gliwicach z dziennikarzami spotkał się trener Waldemar Fornalik.

Fornalik o zmianach w kadrze Piasta:

Na tę chwilę rozpoczynamy treningi w tym samym składzie osobowym, nic się nie zmieniło. Oczywiście oprócz tego, że treningi z zespołem zaczyna Kuba Czerwiński, choć w końcówce tamtego roku miał już zajęcia z drużyną w niepełnym wymiarze. Na tę chwilę jest status quo, ale myślę że już nawet najbliższe 2-3 dni mogą coś pokazać coś odnośnie naszych ruchów.

Rok temu też nie robiliśmy jakiś wielkich ruchów transferowych, przyszedł tylko Paweł Tomczyk, w drugą stronę praktycznie nic się nie wydarzyło. Chcemy dokonać korekt i zobaczymy, bo ta drużyna pokazała w wielu spotkaniach, że ma swoje DNA, natomiast wymaga w dalszym ciągu pewnych korekt, zmian. Liczę, że powrót Kuby Czerwińskiego dodatkowo wzmocni i fizycznie i psychicznie tę drużynę.

Fornalik o tym, czy Jorge Felix odejdzie zimą:.

Nie biorę tego poważnie pod uwagę. Liczę, że Jorge jeżeli nie przedłuży z nami kontraktu, to przynajmniej dogra do końca czerwca.

- Rozmawialiśmy z Felixem, ale nie ma możliwości dogadania się z Piastem - podyktował cenę zaporową - wyjaśnił trener Cracovii Michał Probierz, cytowany przez Sportowe Fakty.

Fornalik o krótkim czasie na przygotowania:

Opowiem taką anegdotę. Za czasów, gdy jeszcze grałem zaczynaliśmy treningi jeszcze w końcówce roku. Pierwszy mecz był w połowie marca. Wyliczał tak: jeden miesiąc na wytrzymałość, drugi miesiąc na siłę, dwa tygodnie na granie, a kiedy szybkość zrobimy? Teraz nie ma o czymś takim mowy. Przerwy są krótkie, ale też intensywność jest tak duża, meczów było naprawdę dużo. Ktoś nam wyliczył, że w ubiegłym roku rozegraliśmy bodajże 45 meczów. Ta przerwa pozwoliła chłopakom odpocząć, ale nie na tyle zejść z możliwości motorycznych, że musimy Bóg wie co robić. Będziemy analizować co robiliśmy w tamtym roku, co będziemy chcieli w tym indywidualnie też musimy zmonitorować chłopaków testami.

Fornalik o sparingach:

Zaczynamy tradycyjnie z GKS-em Jastrzębie w Kamieniu. Później wylatujemy do Turcji i mamy tam cztery gry kontrolne. Będą mocni przeciwnicy, Zoria Ługańsk, Łudogorec Razgrad, Szachtar Soligorsk, słoweński zespół Celje. Będzie okazja sprawdzić, w którym jesteśmy w miejscu na tle tych zespołów, jak również my jako trochę inny zespół niż rok temu.

Fornalik o najbliższych dniach:

Boiska są zmrożone, dlatego zaczynamy na sztucznej trwawie w Kamieniu. W czwartek i piątek mamy zajęcia na naszym kompleksie treningowym na Jasnej. W sobotę już na boisku treningowym, jak pozwoli pogoda. Również w tym tygodniu mamy testy i badania, już w czwartek chłopcy zaczynają na AWF, będziemy też robić własne testy szybkościowe.

Fornalik o kontuzji Tiago Alvesa:

W dalszym ciągu leczy uraz Tiago Alves. Ma wejść w indywidualny trening z trenerem przygotowania fizycznego i będziemy obserwować jak to wygląda, ale musi sprawdzić się w konkretnych obciążeniach. Natomiast Dani Aquino będzie już „pod parą”.

Fornalik o celu na rundę wiosenną:

Przede wszystkim pierwsza ósemka, wystarczy spojrzeć na tabelę. Mało kto chce odpuścić tę ósemkę, jest duża konkurencja. Jest bliżej do czuba niż rok temu, ale jest ciaśniej. Plan jest taki, aby jak najszybciej wejść w pierwszą ósemkę, a to co się w niej potem dzieje, to widzieliśmy, że wszystko się może wydarzyć.

[polecane]19587633,19581487,16267957,19395365;1;Nie przegapcie[/polecane]

[polecane]5415950,19595849,19595755,19596065;1;Zobaczcie koniecznie[/polecane]

[promo]1231;1;Rozwiąż quiz. Dasz radę[/promo]

[promo]1071;1;Bądź na bieżąco i obserwuj [/promo]