menu

Piast Gliwice. Waldemar Fornalik o meczu z Riga FC: Moi piłkarze odczuwają trudy lipca

1 sierpnia 2019, 22:57 | red

I runda Ligi Mistrzów, II runda Ligi Europy - tyle potrwała przygoda mistrza Polski z Europą. Piast Gliwice dzisiaj odpadł z łotewskim Riga FC, przegrywając w rewanżu 1:2. Oto co miał do powiedzenia trener Waldemar Fornalik.

Waldemar Fornalik, trener Piasta
Waldemar Fornalik, trener Piasta
fot. Lucyna Nenow / Polska Press

- Jesteśmy rozczarowani tym wynikiem. Liczyliśmy na awans. Powinniśmy losy tej rywalizacji załatwić w Gliwicach. Ale pomimo strzelenia u siebie trzech goli - nie zrobiliśmy tego. Bardzo żałuję kardynalnych błędów, które popełniliśmy w pierwszym meczu (...) Tempo było szarpane. My swoich akcji nie wykorzystaliśmy. Szkoda przede wszystkim tej sytuacji Dziczka. Zawodnik z Rygi oddał strzał życia. Tak to w piłce bywa. Musimy przełknąć tę porażkę, choć będzie to trudne - zaznaczył Fornalik.

- Od początku miesiąca rozegraliśmy siedem spotkań. Było widać, że zawodnicy odczuwają ich trudy. Pewnie inaczej by to wyglądało gdybyśmy rozegrali trzy mecze w siedem-osiem dni, a później mieli tydzień na przygotowania do kolejnego starcia. Riga swój mecz miała przełożony - zauważył trener mistrzów Polski.

- Mamy gorszy okres, ale będziemy pracować systematycznie, aby wszystko wróciło do normy. Druga sprawa to jednak potrzeba wzmocnień. Uważam, że musimy sprowadzić dwóch-trzech ofensywnych zawodników - zakończył trener Piasta.

Źródło: wlasne/Piast Gliwice


Polecamy