Patryk Klimala bohaterem w MLS. Strzelił kluczowego gola [WIDEO]

19 maja 2022, 09:09 | DW

MLS. Spotkanie New York Red Bulls z Chicago Fire zakończyło się wysokim remisem 3:3. Kolejne trafienie w tym sezonie zaliczył na swoje konto Patryk Klimala. Polski napastnik zrobił to w doliczonym czasie gry i tym samym uratował zespół przed porażką.

Spotkanie ekip z Nowego Jorku i Chicago miało wiele polskich akcentów. Po jednej stronie mogliśmy oglądać Patryka Klimalę, ale dopiero od drugiej połowy. Na ławce rezerwowych u gości zasiadł Kacper Przybyłko. Od pierwszej minuty mogliśmy za to oglądać bramkarza Chicago Fire, niedawno powołanego do reprezentacji przez Czesława Michniewicza. Mowa oczywiście o Gabrielu Sloninie.

New York Red Bulls prowadzili po 20 minutach gry, ale tuż po przerwie było już 1:2. Gdy wynik znów był remisowy, obie drużyny zdobyły dwie bramki w końcówce. W 89. minucie gola dla gości strzelił Xerdan Shaqiri. Szwajcar wykorzystał płaskie podanie i błąd obrońcy. Następnie sam precyzyjnym strzałem wykończył akcję.

Gdy wydawało się, że Chicago zainkasuje komplet punktów, Patryk Klimala strzelił na 3:3. Zespołowa akcja, prostopadłe podanie na skraj pola karnego, wycofanie do polskiego napastnika, a na sam koniec intuicyjne wykończenie. Zobacz tę bramkę!

Patryk Klimala zdobył trzy bramki w trzech ostatnich meczach. Łącznie w tym sezonie ma na swoim koncie cztery gole.