Debiut Przemysława Szymińskiego w Palermo

27 sierpnia 2017, 15:25 | Kaja Krasnodębska

Liga włoska. Przemysław Szymiński, były obrońca Wisły Płock oraz reprezentacji Polski do lat 21 w sobotę zadebiutował w nowych barwach. Stoper pojawił się w wyjściowej jedenastce na inaugurujące sezon starcie Palermo ze Spezią Calcio. Zespół Polaka zwyciężył 2:0.

Przemysław Szymiński zadebiutował w Palermo

30 lipca 2017, słoneczna Gdynia. Niepokonani jak dotąd gospodarze do przerwy remisują 0-0 z niesioną pokonaniem Lecha Poznań Wisłą Płock. Co tu dużo mówić – do przerwy klasyczny ligowy mecz walki. Sporo dzieje się w środku boiska, nieco mniej pod bramkami obydwu drużyn. Jerzy Brzęczek chcąc pomóc swoim podopiecznym, już w przerwie decyduje się na dwie roszady. Z boiska ściąga również Przemysława Szymińskiego…

Choć w kuluarach można było usłyszeć szepty o ewentualnym transferze młodego wciąż defensora Wisły za zachodnią granicę, niewielu przypuszczało, że Szymińskiego więcej na polskich boiskach nie będzie można oglądać. Zaledwie kilka dni późnij, po krótkich testach medycznych, 23-latek podpisał 3-letni kontrakt z US Palermo.

Nie minął miesiąc, a stoper zdołał już zadebiutować. Od pierwszej minuty wystąpił w meczu inaugurującym dla zespołu z Palermo rozgrywki Serie B. - Wiemy, jaki cel ma na ten sezon Palermo i każdy z nas chce aby inauguracja tego sezonu wypadła pozytywnie. Bardzo nam zależy, żeby rozgrywki rozpocząć od zwycięstwa – mówił w wywiadzie dla oficjalnej klubowej telewizji. Tak też się stało. Były piłkarz Wisły Płock rozegrał pełne 90 minut przeciwko Spezii, a jego zespół zwyciężył 2-0, dzięki czemu po premierowej kolejce może pochwalić się trzecim miejscem w tabeli. Poza Przemysławem Szymińskim w tym meczu wystąpili również Thiago Cionek oraz Radosław Murawski, który na boisku murawie pojawił się w drugiej połowie.

O tym, że Szymiński jest jednym z faworytów do występu w wyjściowej jedenastce można było się domyślać już kilka dni wcześniej. Obrońca rozegrał dobre zawody w ostatnim towarzyskim spotkaniu Palermo przed startem rozgrywek. Jak przyznawał w przedmeczowych wywiadach, jego współpraca ze sztabem szkoleniowym układa się bardzo dobrze. Jedyną przeszkodą może być bariera językowa, jednak pomoc ze strony innych Polaków sprawia, że aklimatyzacja przeszła poprawnie.

źródło: palermocalcio.it