Osłabieni Piwosze dowieźli minimalne zwycięstwo nad Stalówką [RELACJA]

14 listopada 2015, 20:53 | Grzegorz Lipiec/Echo Dnia

- To był typowy mecz walki. Dużo gry w środku polu. Na pewno wracaliśmy z Brzeska z poczuciem niedosytu, bo mogliśmy tutaj zdobyć punkty. Graliśmy w przewadze, mieliśmy sytuacje, ale szczęście sprzyjało Okocimskiemu - mówi Wojciech Nieradka, kierownik Stali Stalowa Wola.

Osłabieni Piwosze dowieźli minimalne zwycięstwo nad Stalówką

Miejscowi szybko pokonali Tomasza Wietechę, bo już w 8. minucie spotkania dośrodkowanie z lewej strony boiska na bramkę zamienił Radosław Jacek, który z najbliższej odległości skierował piłkę do siatki.

Stalówka robiła co mogła, aby zdobyć wyrównującą bramkę. Tomasz Płonka wpadł w 20. minucie w pole karne miejscowych, próbował zagrać piłkę do któregoś z kolegów z zespołu, ale jeden z defensorów miejscowych wybił futbolówkę na rzut rożny. Wraz z każdą kolejną minutą mnożyły się przede wszystkim faule i żółte kartki, jakie pokazywał arbiter główny Dominik Pasek z Legnicy. Warto dodać, że sędzia nie był chyba w zbyt dobrej formie, bo podjął kilka co najmniej dziwnych decyzji.

Tuż przed przerwą Piwosze stracili jednego zawodnika. W bardzo głupi sposób zachował się Jurij Hłuszko, który w brutalny sposób sfaulował jednego z zawodników Stali. Sędzia mógł od razu pokazać czerwoną kartkę, ale zdecydował że da drugi żółty kartonik, co i tak zakończyło udział Hłuszko w tym meczu.

W przerwie trener Jaromir Wieprzęć zdecydował się na jedną zmianę. Plac gry opuścił Mateusz Kantor, a jego miejsce zajął powracający po kontuzji Przemysław Oziębała.

W 75. minucie dobrą okazję wypracował Paweł Giel, który podał piłkę do Płonki. Napastnik Stalówki jednak nie skończył tej akcji, a jeszcze otrzymał niesłuszną żółtą kartkę, bo według sędziego próbował wymusić rzut karny.

Najlepszą okazję Stal miała w 85. minucie gry, kiedy to Radosław Mikołajczak otrzymał futbolówkę w polu karnym, przyjmuje piłkę, ale uderzenie z pięciu metrów nie jest już skuteczne. Mimo prób zielono-czarnych wynik nie uległ już zmianie i Okocimski wygrał 1:0. Za tydzień Stalówka gra kolejny wyjazdowy mecz, a przeciwnikiem zespołu z Podkarpacia będzie Nadwiślan Góra.

Okocimski KS Brzesko - Stal Stalowa Wola 1:0 (0:0)

Bramka:
Radosław Jacek 8

Okocimski: Kozioł - Wawryka, Jacek, Garzeł, Kasprzyk - Kurzywilk (83 Baran), Janik (68 Jaworśkyj), Lewiński, Wojcieszyński, Pyciak (73 Białkowski) - Hłuszko.

Stal: Wietecha - Bartkiewicz, Wawrzyński (81 Stelmach), Bogacz, Kowalski (69 Mistrzyk) - Jabłoński, Łanucha (65 Giel), Kachniarz, Mikołajczak, Kantor (46 Oziębała) - Płonka.

Żółte kartki: Pyciak, Hłuszko, Jacek, Janik, Wawryka - Łanucha, Płonka, Stelmach, Wietecha.

Czerwona kartka: Jurij Hłuszko (45 minuta, Okocimski, za drugą żółtą).

Sędziował: Dominik Pasek (Legnica).