menu

OFICJALNIE: Tarczyński Arena Wrocław - stadion Śląska ze sponsorem tytularnym

25 listopada, 11:49 | Dawid Foltyniewicz

Tarczyński Arena Wrocław - tak od czwartku brzmi nazwa Stadionu Wrocław, który po dziesięciu latach funkcjonowania doczekał się sponsora tytularnego.


fot. Paweł Relikowski

fot. DF

fot.
1 / 3

Stadion Wrocław przez dziesięć lat pozostawał jedynym obiektem wybudowanym na Euro 2012, który nie miał swojego sponsora tytularnego. W czwartek ten stan rzeczy się zmienił.

Nowym sponsorem tytularnym Stadionu Wrocław została firma Tarczyński. - Chciałbym podziękować Elżbiecie i Jackowki Tarczyńskim, że zdecydowali się zaangażować w sponsorowanie tego obiektu. Naszą umowę należy uznać za długoterminową, będzie ona obowiązywać przez co najmniej sześć lat. Wartość kontraktu to natomiast 14 mln zł - powiedział prezydent Jacek Sutryk.

[polecane]22194357[/polecane]

- Współpraca z firmą Tarczyński przenosi nas w nową rzeczywistość. Ten kontrakt stabilizuje kondycję finansową stadionu - zaznaczał Marcin Przychodny, prezes Stadionu Wrocław.

Warto wspomnieć, że Tarczyński już wcześniej zaangażował się w sponsorowanie wrocławskiego sportu. Wspomniana spółka jest jednym z głównych partnerów futbolistów amerykańskich Panthers Wrocław, a niedawno była jednym z głównych sponsorów międzynarodowego siatkarskiego turnieju TAURON Giganci Siatkówki, który rozgrywano w Jelczu-Laskowicach.

- Można powiedzieć, że spełniamy swoje marzenie. Wraz z bratem od najmłodszych lat uprawialiśmy m.in. piłkę nożną, koszykówkę czy hokej. Od 15 lat mieszkamy we Wrocławiu, a od 10 jesteśmy dumnym sponsorem Panthers Wrocław. Mając okazję zobaczyć, jak wygląda rynek sponsoringowy w Stanach Zjednoczonych i że praktycznie każda arena sportowa ma swojego patrona, chcieliśmy niejako przeszczepić to na nasze polskie podwórko - powiedział Dawid Tarczyński, członek zarządu firmy Tarczyński oraz jej dyrektor ds. rozwoju i finansów.

- Na naszym miejscu powinni być rodzice, którzy 30 lat temu otworzyli mały zakład, a dziś prowadzą międzynarodową firmę. Oni jednak ciężko pracują, nie lubią błyszczeć w świetle kamer, od tego mają nas - powiedział z uśmiechem Tomasz Tarczyński, członek zarządu firmy i dyrektor ds. marketingu i eksportu. - Nie chcemy być kojarzeni wyłącznie z produktem w sklepie, zależy nam na przebywaniu blisko emocji i mamy nadzieję, że doświadczymy ich na Tarczyński Arenie jak najwięcej - dodaje.

Nowy sponsor tytularny stadionu będzie miał także wpływ na catering podczas meczów Śląska Wrocław. W ofercie strefy gastronomicznej znajdą się produkty marki Tarczyński, a jej food truck przez cały sezon zimowy będzie znajdował się w pobliżu lodowiska.

[polecane]19827611, 21960943, 19747687, 19428285, 21932191, 19828131[/polecane]